Ruszyło głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego województwa opolskiegoPAP - 10-09-2019 14:40


Od wtorku można głosować na projekty zgłoszone do 3. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. Do wyboru dopuszczono 67 projektów. Na realizację najlepszych przeznaczono w sumie trzy miliony złotych.

Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Opolskiego jest realizowany po raz trzeci. Jak poinformował na wtorkowej konferencji prasowej marszałek województwa Andrzej Buła, do tegorocznej edycji zgłoszono 73 projekty, z których do głosowania dopuszczono 67. Na realizację trzeciego budżetu obywatelskiego w budżecie województwa zarezerwowano trzy miliony złotych.

"Widzimy, że po dwóch latach mieszkańcy województwa coraz chętniej korzystają z pieniędzy z budżetu obywatelskiego i potrafią dobrze przygotować projekty wymagające także sporego zaangażowania z ich strony. Są wśród nich projekty kulturalne, ale nie zabrakło pomysłów edukacyjnych, dotyczących poprawy bezpieczeństwa czy sportowych. Moją szczególną uwagę zwrócił projekt dotyczący rehabilitacji psychicznej dzieci, co jest kontynuacją poprzednich edycji, gdzie także pojawiły się pomysły z zakresu ochrony zdrowia" - powiedział Buła.

Swój głos na projekt może oddać każdy mieszkaniec województwa. Głosowanie trwa od 10 do 25 września. Na projekt o zasięgu powiatowym maksymalna kwota z budżetu obywatelskiego nie może przekroczyć 100 tysięcy złotych. Projekty ponadpowiatowe mogą liczyć na maksymalne wsparcie w wysokości 150 mln złotych.