REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

RWSL odbudują zabytek z 1879 r. za pomocą skaningu laserowego 3D

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Łódź
  • 23 cze 2015 15:26
RWSL odbudują zabytek z 1879 r. za pomocą skaningu laserowego 3D
Chmura, fot. RWSL

Wpisany na listę remontów programu Mia100 Kamienic dom Gehliga przy Tuwima w Łodzi doczeka się inwentaryzacji na miarę XXI wieku. RWSL posłuży się innowacyjną metodą trójwymiarowego skaningu laserowego.

REKLAMA

Od kilku lat zabytkowy budynek Otto Gheliga przy ul. Tuwima 17 czeka na rewitalizację. Jak wspomina Tomasz Piotrowski, dyrektor Biura Prezydenta i koordynator projektu „Miasto Kamienic", przy pracach projektowych wykorzystano innowacyjną technologię skaningu laserowego, która umożliwia odwzorowanie obiektu z wielką precyzją. Chodzi zarówno o detale wnętrza, jak i elewacji oraz wymiarowanie, czy wykonanie przekrojów poprzecznych budynku na użytek architektów.

Przeczytaj więcej: O skaningu laserowym

Jak podaje łódzki magistrat, taką technologię zamówiła na potrzeby projektowe pracownia RWSL, która zajmie się konserwatorską odbudową domu z 1879 roku, należącego do Otto Gheliga - łódzkiego architekta i zięcia J. Heinzla.

Prace przygotowawcze zakończą się za miesiąc i prawdopodobnie w tym roku ruszy kompleksowy remont obiektu, którego koszty szacuje się na 4-5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY