REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rzeka Brda bardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 22 sty 2016 11:36
Rzeka Brda bardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów
Brda, autor: Monika, źródło: flickr.com

W Bydgoszczy, na Brdzie i torze regatowym, trwają prace umożliwiające lepsze wykorzystanie rzeki. Przy operze powstaje pomost koncertowy, a w ujściu Brdy poszerzany jest akwen. Wkrótce zacznie się też przygotowywanie projektu nowej przystani według projektu architekta Andrzeja Głąba.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, prace w obu miejscach są wstrzymane ze względu na pogodę, ale wykonawcy prowadzą też roboty w swoich halach. Wytwarzana jest między innymi konstrukcja pomostu przy operze. Zakończenie prac nastąpi na przełomie maja i czerwca. Inwestycja kosztuje 1,6 mln zł.

Dzięki tej inwestycji koncerty organizowane w ramach cyklu „Rzeka muzyki” zyskają oryginalną oprawę. Bydgoszcz ma szansę także stać się miejscem innych ważnych wydarzeń artystycznych. W sezonie letnim, na obiekcie odbywać się mają też inne wydarzenia kulturalne, a poza sezonem będzie to ogólnodostępny pomost widokowy. Jego długość wyniesie ponad 25 metrów, a szerokość 4 metry. Zaprojektowano na nim drewnianą podłogę sceny (poszycie). Inwestycja była planowana już w trakcie budowy gmachu opery - informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

W Brdyujściu na Torze Regatowym z końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace przy przebudowie części nabrzeża powiązane są z poszerzaniem akwenu mety. Ta inwestycja również powinna zakończyć się wiosną, tak by obiekt w sezonie umożliwiał już korzystanie z toru. Koszt tych prac to 224 tysiące złotych.

Nad brzegiem Brdy przy ul. Żupy 4 powstanie nowa przystań dla wioślarzy. W ubiegłym roku w drodze konkursu wybrano koncepcję . Za najlepszy projekt uznano pracę, której autorem jest Andrzej Głąb – architekt z Gliwic. W tym roku przygotowany zostanie projekt obiektu. Koncepcja zakłada budowę budynku w którym znajdą się między innymi sale do ćwiczeń sportowych, magazyny, pomieszczenia trenerów, zaplecze sanitarno-szatniowe, pomieszczenia techniczne, odnowy biologicznej, sala ekspozycyjno-szkoleniowa. Z obiektu korzystać mają przede wszystkim wioślarze klubu RTW „Bydgostia”. Koszt prac projektowych to około 600 tysięcy złotych. Cała inwestycja szacowana jest na około 15 mln złotych - podaje bydgoski urząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY