REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

S.A.M.I. Architekci zaprojektowali, a wybuduje Budimex

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 wrz 2015 15:42
S.A.M.I. Architekci zaprojektowali, a wybuduje Budimex
EQlibrium powstanie w warszawskiej dzielnicy Wola, u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona
S.A.M.I. Architekci zaprojektowali, a wybuduje Budimex
S.A.M.I. Architekci zaprojektowali, a wybuduje Budimex
S.A.M.I. Architekci zaprojektowali, a wybuduje Budimex
S.A.M.I. Architekci zaprojektowali, a wybuduje Budimex

Grupa Waryński wyłoniła generalnego wykonawcę biurowca EQlibrium, który powstanie u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Za realizację obiektu, w którym znajdzie się łącznie 10,5 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, odpowiedzialna będzie firma Budimex. Prace budowlane rozpoczną się 16 września br.

REKLAMA

EQlibrium to pierwszy projekt biurowy realizowany przez Grupę Waryński. Nowoczesny biurowiec w standardzie technicznym klasy A składał się będzie z dwóch połączonych brył – jedenasto- i sześciokondygnacyjnej, oferując łącznie 10,5 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej oraz dwie kondygnacje podziemne ze 113 miejscami parkingowymi.

Nowoczesna bryła budynku, autorstwa architektów z pracowni S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o., w połączeniu z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi m.in. elewacją o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej oraz energooszczędnym oświetleniem, zagwarantuje reprezentacyjny wygląd oraz przyjazną i funkcjonalną przestrzeń biurową. Obiekt będzie również miał certyfikat BREEAM na poziomie very good.

– Warszawska Wola to nie tylko dynamicznie rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa, w czym aktywnie uczestniczymy z naszymi projektami Stacja Kazimierz i Miasto Wola, ale od kilkunastu miesięcy również coraz ważniejszy adres na rynku biurowym. To właśnie w tej części stolicy, w rejonie Ronda Daszyńskiego, tworzy się nowe „biznesowe city”, co zauważyło już wiele firm przenosząc swoje siedziby z innych dzielnic Warszawy właśnie do dużych biurowców na Woli - mówi Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa. -  Istnieje jednak wiele firm, które nie chcą wprowadzać się do wielkopowierzchniowych kompleksów i być jednym z wielu najemców. Właśnie dla takich podmiotów przygotowujemy projekt EQlibrium. Będzie on stanowił bezpośrednią, bardziej kameralną alternatywę dla biurowców z rejonu Ronda Daszyńskiego. Już teraz obserwujemy, iż jego lokalizacja, dobre skomunikowanie m.in. z autostradą A2 oraz funkcjonalność przekładają się na zainteresowanie zarówno najemców biurowych, takich jak m.in. SGS Polska, jak i firm oferujących różnego rodzaju usługi, wśród których znalazła się sieć siłowni Fitness24Seven - dodaje Jarosław Jankowski.

Prezes Grupy Waryński podkreśla, że inwestycja osiągnęła już poziom wynajęcia biurowca, umożliwiający uzyskanie finasowania zewnętrznego, a co za tym idzie rozpoczęcia inwestycji.

– Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z firmą Budimex dodatkowo podniesie atrakcyjność obiektu. Nasz partner gwarantuje terminowość oraz najwyższą jakość wykonania projektu, czyli kluczowe elementy, które doceniają potencjalni najemcy – dodaje Jarosław Jankowski.

W ramach umowy opiewającej na ok. 56 mln zł, Budimex będzie odpowiedzialny za kompleksowe wykonanie budynku oraz przygotowanie przestrzeni otaczającej obiekt.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa Waryński po raz kolejny nam zaufała i powierzyła realizację swojego flagowego projektu biurowego – powiedział Radosław Górski, dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.

Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji EQlibrium zaplanowano na 16 września br. Nowoczesny biurowiec będzie gotowy na przyjęcie najemców w I kw. 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY