REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sąd, jakiego w Polsce nie znacie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 cze 2016 20:03
Sąd, jakiego w Polsce nie znacie
Nowy Sąd w Amsterdamie. Fotografie: KAAN Architecten, Beauty & The Bit
Sąd, jakiego w Polsce nie znacie
Sąd, jakiego w Polsce nie znacie
Sąd, jakiego w Polsce nie znacie

Holenderska pracownia KAAN zaprezentowała projekt nowego budynku sądu w Amsterdamie. Olbrzymie okna, ogrody i otwarta przestrzeń - takich sądów w Polsce nie ma.

REKLAMA

Sąd w Amsterdamie to największa instytucja wymiaru sprawiedliwości w Holandii. Zatrudnia 1000 osób w tym 200 sędziów. W ciągu roku rozstrzyganych jest tu około 150 tys. spraw. Stary budynek sądu był już na to zbyt mały.

Z zadaniem przygotowania nowego przedsięwzięcia zmierzyli się architekci z pracowni KAAN. Podstawą projektu jest otwartość i przejrzystość. Okna są niestandardowo duże, dzięki czemu zarówno pracownicy z wnętrz, jak i przechodnie z zewnątrz, mają doskonały widok na to, co dzieje się po drugiej stronie szyby.

Dodatkiem dla okolicznych mieszkańców ma być plac roztaczający się wokół budynku. Celem architektów było sprawne połączenie sądu z otaczającą go tkanką miejską. 

Jednocześnie architekci nie zapomnieli o przyrodzie. W budynku znajdzie się specjalny ogród. Planowane są również dodatkowe strefy zielone oraz przestrzenie w zachodniej części nieruchomości.

Planowana data otwarcia? 2020 rok. Budynek powstanie w formie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY