REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Samouk podrobił dyplom architekta i projektował przez 25 lat

  • Autor: rmf24.pl
  • 09 wrz 2014 13:25
Samouk podrobił dyplom architekta i projektował przez 25 lat
Architekt bez uprawnień działał we Francji, fot. Fotolia

Media francuskie biją na alarm, bowiem przez ponad 30 lat oszust udawał dyplomowanego architekta. Projektował budowane w regionie paryskim żłobki, szkoły i komunalne budynki mieszkalne - podaje rmf24.pl

REKLAMA

Jak informuje Rmf24.pl, 60-letni oszust nieposiadający dyplomu architekta działał w paryskim regionie. Dyplom podrobił i przez ponad ćwierć wieku według jego projektów powstawały budynki użyteczności publicznej.

Rmf24.pl podaje, że mężczyzna został skazany zaledwie na 2 lata więzienia w zawieszeniu. Skąd tak niska kara? Po kontrolach zaprojektowanych przez oszusta obiektów, okazało się, że są one prawidłowo skonstruowane, nie łamią prawa budowlanego i obowiązujących norm. W czasie procesu, oskarżony złożył zeznanie, że jest samoukiem jak słynny francuski architekt szwajcarskiego pochodzenia Le Corbusier. Zapewnił sąd, że zamierza studiować i zdobyć dyplom architekta.

Francuskie media są oburzone, że przez tyle lat władze regionu paryskiego powierzały budowę budynków użyteczności publicznej komuś bez stosownych uprawnień.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY