REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sanatorium Zimowit już po metamorfozie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 wrz 2014 09:27
Sanatorium Zimowit już po metamorfozie
Sanatorium Zimowit po modernizacji, fot. Sanatoria Dolnośląskie
Sanatorium Zimowit już po metamorfozie
Sanatorium Zimowit już po metamorfozie
Sanatorium Zimowit już po metamorfozie
Sanatorium Zimowit już po metamorfozie
Sanatorium Zimowit już po metamorfozie

Duszniki-Zdrój mogą pochwalić się nowo wyremontowanym obiektem uzdrowiskowym. Modernizacja Sanatorium Uzdrowiskowego Zimowit kosztowała ponad 6,7 mln zł. Metamorfoza objęła remont całego pawilonu z elewacją zewnętrzną, jadalni z zapleczem kuchennym oraz pokoi.

REKLAMA

Spółka Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o. oficjalnie otworzyła Sanatorium Zimowit, które przeszło gruntowną modernizację, dzięki projektom współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Modernizacja obiektu możliwa była dzięki dwóm projektom:

- „Modernizacja pawilonu II sanatorium uzdrowiskowego Zimowit w Dusznikach- Zdroju wraz z budową bazy zabiegowej”,

-  „Wprowadzenie nowych programów dietetyczno-terapeutycznych oraz modernizacja infrastruktury żywieniowej w Sanatorium Uzdrowiskowym Zimowit - Pawilon I w Dusznikach-Zdroju”.

Oddanie do dyspozycji kuracjuszy doskonale wyposażonego pawilonu z bazą zabiegową i nowoczesnym sprzętem, pozwoli na sprostanie rosnącym oczekiwaniom stawianym przez klientów, a także instytucje sektora publicznego i prywatnego.

- Realizacja projektu umożliwia nie tylko świadczenie usług hotelowych na bardzo wysokim poziomie, pozwala także na realizację nowych programów dietetyczno-terapeutycznych, które są nowatorskim elementem w usługach leczniczych naszego sanatorium – mówi Barbara Grzegorczyk, Prezes Zarządu Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o.

Zakup wyposażenia profesjonalnego gabinetu dietetycznego czy modernizacja zaplecza gastronomicznego, to tylko część poczynionych przedsięwzięć w celu wdrożenie programów dotyczących zasad racjonalnego żywienia w różnorodnych stanach chorobowych i fizjologicznych. Od 1 stycznia 2015 r. w ofercie Zimowita realizowane będą programy: Zimowy, Wiosenny, Jesienny, Letni, Mokry, Sercowy, Oddechowy i Aktywny.

- Każda osoba odwiedzający S.U. Zimowit, korzystająca z jednego z powyższych programów otrzyma m.in. zakwaterowanie w pokojach o wysokim standardzie, wizyty u dietetyka, leczenie balneologiczne oraz indywidulane leczenie dietetyczno-terapeutyczne – mówi Barbara Grzegorczyk.

Generalnym wykonawcą była firma Rokom Roboty Ogólnobudowlane i Renowacja Obiektów Zabytkowych. H.G.I. Komorowscy Sp. j.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY