REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

SARP ze wsparciem Polskiego Holdingu Nieruchomości

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2015 13:52
SARP ze wsparciem Polskiego Holdingu Nieruchomości
fot. Fotolia

PHN SA będzie wspierał działalność SARP i przyczyniał się do promowania ambitnych inicjatyw architektonicznych w Warszawie i na terenie całego kraju. Spółka zawarła ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich umowę partnerską.

REKLAMA

Jak komunikuje spółka, współpraca z SARP wpisuje się w długoterminową strategię PHN oraz nawiązuje do charakterystyki projektów deweloperskich PHN, zakładającej ich niebanalną i ponadczasową architekturę oraz wysoki standard przyjętych rozwiązań.

Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do pozytywnych zmian zachodzących w krajobrazie Warszawy i innych polskich miast - powiedział Artur Lebiedziński, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. - Naszym celem jest, by każda nowo powstająca inwestycja firmowana przez PHN wyróżniała się na tle otoczenia i przyczyniała się do powstawania nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej. Dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, które dba o jakość architektury i środowiska – dodał Lebiedziński.

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP to organizacja zrzeszająca architektów zainteresowanych promowaniem architektury, wysokich standardów wykonywania zawodu architekta, a także działaniem na rzecz otaczającej nas przestrzeni. SARP posiada ponad 130 lat tradycji, a wśród jego członków znajdowali się tacy wybitni architekci jak: Bohdan Pniewski, Marek Leykam czy Jan Bogusławski. SARP aktywnie angażuje się w debatę publiczną dotyczącą przestrzeni miejskiej, zajmuje się edukacją architektoniczną, organizuje też konkursy architektoniczne.

- Nowo powstające nieruchomości Polskiego Holdingu Nieruchomości, w jakości architektury i walorach estetycznych osiągają wartość dodaną, poza tylko ekonomicznymi i użytkowymi parametrami – powiedział Mariusz Ścisło, Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

Spółki wchodzące w skład Grupy PHN wniosły znaczący wkład w historię powojennej architektury warszawskiej, szczególnie w związku z pionierską budową w 1975 roku pierwszego wieżowca w Warszawie przy ul. Stawki 2 (Intraco City) oraz w 1998 roku budynku biurowego Kaskada przy al. Jana Pawła II 12 (Kaskada City). Wśród najnowszych inwestycji PHN, odznaczających się niebagatelną architekturą, znajdują się Foksal City oraz Domaniewska Office Hub. Spółka realizuje obecnie kolejne ambitne projekty: wysokościowy biurowiec City Tower przy Rondzie ONZ w Warszawie, kompleks biurowy Wilanowska Office Hub przy al. Wilanowskiej 372 oraz Port Rybacki na obszarze Mola Rybackiego w Gdyni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY