REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Schneider Electric sam zadbał o swoją eko-siedzibę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 wrz 2014 16:02
Schneider Electric sam zadbał o swoją eko-siedzibę
Biurowiec Park Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie
Schneider Electric sam zadbał o swoją eko-siedzibę
Schneider Electric sam zadbał o swoją eko-siedzibę
Schneider Electric sam zadbał o swoją eko-siedzibę
Schneider Electric sam zadbał o swoją eko-siedzibę
Schneider Electric sam zadbał o swoją eko-siedzibę

Biurowiec Park Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie może być przykładem na to, jak wizja inteligentnych miast staje się rzeczywistością. Nowoczesna siedziba firmy Schneider Electric została zrealizowana przez dewelopera Echo Investment S.A. W obiekcie wykorzystano technologie specjalisty w zakresie zarządzania energią. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro JEMS Architekci.

REKLAMA

Park Rozwoju został wyposażony w rozwiązania firmy Schneider Electric, które połączone zostały w jeden zintegrowany system zarządzania budynkiem. Tylko dzięki temu możliwe jest uzyskanie pełnej efektywności obiektu. Na inteligencję budynku składa się system pomiaru zużycia i zarządzania energią realizowany poprzez 20 inteligentnych liczników, które dokonują pomiarów zużycia zarówno dla przyłączy elektroenergetycznych budynku, jak i dla najistotniejszych odbiorów technicznych. Zebrane dane są podstawą do optymalizacji poboru energii, a także do diagnostyki urządzeń.

Dbałość o komfort pracy zrealizowany został także poprzez system wentylacji i wymiany powietrza w budynku. Dzięki specjalnym czujnikom mierzony jest poziom dwutlenku węgla i jego odpowiednia wymiana w przypadku przekroczenia dopuszczalnego limitu. Ponadto,  każde pomieszczenie, gdzie mogą przebywać ludzie posiada niezależne strefowe sterowanie temperaturą.

Istotne znaczenie odgrywa również kwestia bezpieczeństwa. W całym budynku zainstalowany został zintegrowany system bezpieczeństwa Schneider Electric obejmujący system telewizji dozorowej oraz kontroli dostępu. Dzięki temu, każdy pracownik może czuć się bezpiecznie.

Zarządzanie budynkiem odbywa się poprzez system automatyki budynkowej, który umożliwia użytkownikom oraz właścicielom i administratorom zarządzanie instalacjami technicznymi w bardziej optymalny i sprawny sposób, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Oprogramowanie zapewnia inteligentne monitorowanie, sterowanie oraz zarządzanie instalacjami i urządzeniami takimi  jak ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, zasilanie elektryczne czy oświetlenie z jednego miejsca. Eliminuje to konieczność stosowania wielu systemów i związanego z nimi oprogramowania, jak również przeprowadzania szkoleń i zwiększania kosztów utrzymania. Wszystkie parametry budynku mierzone są poprzez  liczniki z możliwością zdalnego odczytu poprzez magistrale komunikacyjne systemu BMS (Building Management System). Możliwy jest również odczyt zużytej energii z wentylatorów i central wentylacyjnych.

Park Rozwoju jest przykładem tego jak dziś należy podchodzić do nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Nowa siedziba Schneider Electric zapewnia pracownikom firmy doskonałe warunki pracy. Dzięki konstrukcji fasady i rodzaju zastosowanego szkła, gwarantuje optymalny dostęp do naturalnego świata. System klimatyzacji i wentylacji o dużej efektywności energetycznej zapewnia możliwość regulacji temperatury oraz przyjazne oświetlenie. Do dyspozycji  pracowników zostały oddane także pomieszczenia biurowe z otwieranymi, dźwiękoszczelnymi oknami, a także szatnie dla rowerzystów. Poza zapewnieniem odpowiedniego komfortu użytkownikom obiektu trzeba również uwzględniać aspekty środowiskowe. Z tego względu na parkingu zainstalowana została także stacja ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów przez co pracownicy mogę dojeżdżać do pracy ekologicznym środkiem transportu.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY