REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Serce Woli zabije szybciej. Skanska zaskoczy warszawiaków

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 maj 2017 16:35
Serce Woli zabije szybciej. Skanska zaskoczy warszawiaków
Przestrzeń Otwarta fot. Skanska

Wszystko za sprawą kameralnych koncertów, wernisaży, spotkań kulturalnych, plenerowych pracowni rzemieślniczych i kina letniego, które zostały zaplanowane w ramach Tygodnia Sąsiedzkiego na warszawskiej Woli. W ten sposób Skanska symbolicznie przywita sąsiadów swoich dwóch inwestycji biurowych – Spark i Generation Park.

REKLAMA

-  Finał odbędzie się 30 maja, w Europejski Dzień Sąsiada, kiedy w zaprzyjaźnionym „Pokoju na lato” - pawilonie Muzeum Powstania Warszawskiego - symbolicznie wmurujemy kamienie węgielne pod nasze nowe wolskie projekty. Warszawiacy chcą rozwijać się zawodowo na Woli, ale też coraz chętniej spędzają tutaj wolny czas. Chcemy zachęcić ich do wspólnych aktywności i odkrycia ciekawych miejsc, które powstały w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i „serka wolskiego - zapowiada Arkadiusz Rudzki, dyrektor biurowej spółki Skanska.

Skanska rozwija na Woli, w nowej biznesowej części Warszawy, nie tylko nowoczesne projekty biurowe. We współpracy z partnerami prowadzi też konsultacje społeczne, tworzy kameralne miejsca odpoczynku i inicjuje sezonowe aktywności dla społeczności lokalnej. Imprezy zaplanowane w ramach Tygodnia Sąsiedzkiego na Woli będą odbywały się: na Placu CytryNowym przy inwestycji Spark oraz w kreatywnych przestrzeniach ArtBoxu i Przestrzeni Otwartej tuż obok Generation Park. Tydzień Sąsiedzki zbiegnie się również z inauguracją letniej, corocznej inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego - pawilonu rekreacyjno-kulturalnego „Pokój na lato”, która jest zaplanowana na 20 maja. W tym roku po raz kolejny odbędą się tam sezonowe koncerty, spotkania i warsztaty. Skanska jest partnerem przedsięwzięcia.

 - Wola, dzięki drugiej linii metra i siatce połączeń transportowych, licznym inwestycjom nie tylko biurowym i coraz szerszej ofercie rozrywkowo-kulturalnej dziś przeżywa swój renesans. Od kilku lat aktywie bierzemy w tym udział, przyczyniając się do rozwoju dzielnicy. Współpracujemy bardzo blisko ze społecznością lokalną, partnerami społecznymi, fundacjami i instytucjami. Podjęliśmy działania na rzecz poprawy dostępności tej przestrzeni. W ubiegłym roku prowadziliśmy konsultacje społeczne i poznawaliśmy potrzeby sąsiadów. Stworzyliśmy też przyjazne miejsca spotkań, m.in. przy Rondzie Daszyńskiego, gdzie można przyjemnie, w różnorodny i wartościowy sposób spędzić czas z innymi. Spotkajmy się w maju na Woli na największej imprezie sąsiedzkiej – zaprasza Arkadiusz Rudzki.

Finał Tygodnia Sąsiedzkiego na Woli nastąpi w Europejski Dzień Sąsiada, czyli 30 maja. Wtedy, korzystając z gościnności „Pokoju na lato”, Skanska symbolicznie wmuruje kamienie węgielne pod dwa swoje najnowsze projekty Spark i Generation Park. Uroczystość poprzedzi kilkanaście imprez w trzech lubianych przez warszawiaków miejscach:

Co na Placu CytryNowym? (Plac Kercelak; Róg ul. Okopowej i al. Solidarności)

Skanska szczególnie zaprasza na wernisaż i spotkanie autorskie z architektem i akwarelistą Tytusem Brzozowskim, a w Dzień Mamy na rodzinne warsztaty gotowania. Będzie można również potańczyć w towarzystwie Dancingu Międzypokoleniowego i pospacerować z Martą Trakul, prezeską Fundacji na Miejscu, która opowie o działaniach społecznych w ramach programu Odnowa.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY