REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska buduje dla Budotexu według projektu AP Szczepaniak

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 lip 2015 12:40
Skanska buduje dla Budotexu według projektu AP Szczepaniak
Skanska buduje dla Budotexu według projektu AP Szczepaniak
Skanska buduje dla Budotexu według projektu AP Szczepaniak
Skanska buduje dla Budotexu według projektu AP Szczepaniak

Biurowiec Perydot projektu AP Szczepaniak powstaje na wrocławskich Krzykach. Inwestorem jest spółka Budotex, a budowę rozpoczętą w marcu br. prowadzi Skanska.

REKLAMA

Kształt budynku Perydot nawiązuje do szlifu szlachetnego kamienia, skąd została zaczerpnięta jego nazwa. Inwestycja powstaje przy ulicy Wyścigowej, tuż przed skrzyżowaniem z Aleją Karkonoską, w sąsiedztwie dwóch głównych dróg dojazdowych do autostrady A4.

Realizacja kompleksu rozpoczęła się w marcu br. i przebiega zgodnie z zakładanym harmonogramem. Z końcem czerwca generalny wykonawca inwestycji – firma Skanska – zakończył budowę trzeciej kondygnacji, a obecnie trwa budowa czwartej. Budynek ma być gotowy w lipcu 2016 roku.

Krótki film prezentujący inwestycję Perydot:

Perydot będzie miał 5 kondygnacji, a jego elewacja zostanie wykonana w całości z aluminium. Część biurowa o powierzchni ponad 4 tys. mkw. znajdzie się na trzech najwyższych piętrach budynku.

- Każdemu najemcy zapewniamy możliwość dokonania indywidualnego podziału przestrzeni biurowej i jej kompleksowego wykończenia zgodnie z potrzebami danej firmy – mówi Tadeusz Suleja, kierownik działu sprzedaży i marketingu z firmy Budotex. – Zależy nam na tym, aby Perydot był wygodnym i przyjaznym na co dzień miejscem pracy. Dlatego poza standardowymi udogodnieniami - do dyspozycji najemców oddamy m.in. dodatkowe szatnie oraz łazienki dla osób przyjeżdżających do pracy rowerami i motocyklami a także specjalną strefę wypoczynku dla kobiet w ciąży. Budynek będzie też w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na parterze kompleksu przewidziano miejsce na przestronny hol z recepcją, część usługowo-restauracyjną oraz garaż, który zajmie także całą kondygnację podziemną. W sumie, w części garażowej powstanie 98 miejsc postojowych dla samochodów, 18 stanowisk dla rowerów i 9 dla motocykli. Dodatkowo, najemcy oraz ich goście będą mogli korzystać z 37 naziemnych miejsc postojowych tuż obok budynku. Teren całego kompleksu zostanie ogrodzony i będzie przez całą dobę monitorowany, a aby poruszać się po poszczególnych strefach budynku, trzeba będzie posiadać specjalną kartę dostępową.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY