REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska buduje nowe centrum przesiadkowe w Zielonej Górze

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 mar 2017 13:25
Skanska buduje nowe centrum przesiadkowe w Zielonej Górze
fot. MZK ZIelona Góra

W  Zielonej Górze rusza inwestycja, która ma tchnąć nowego ducha w jakość miejskiej komunikacji. Nowoczesne Centrum Przesiadkowe ma powstać w ciągu roku.

REKLAMA

1 marca podpisano umowę między Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze a wykonawcą - firmą Skanska na budowę Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze.  Za 20 mln złotych w ciąg roku powstanie obiekt, który usprawni komunikację w mieście. 

- Inwestycja jest częścią realizowanego projektu „Zintegrowany system bezemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze”. Centrum Przesiadkowe będzie zadaszone i połączone z dworcem kolejowym. Chcemy, by powstało centrum gdzie będzie można przesiąść się z pociągu na autobus „suchą stopą”– mówi Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra

Cały projekt to koszt ok. 250 mln zł i w 75 proc. zostanie sfinansowany z funduszy unijnych i krajowych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W ramach inwestycji Skanska wybuduje 6 przystanków dla autobusów przegubowych o długości 18 m. Powstaną cztery miejsca postojowe dla autobusów dające możliwość szybkiego ładowania akumulatorów pojazdów elektrycznych oraz 2 miejsca postojowe przeznaczone dla autobusów oczekujących. W Centrum będzie też plac manewrowy, wydzielony i obudowany parking dla rowerów. Inwestycja zajmie 2,8 ha w rejonie ulic Dworcowej, Bema i Sulechowskiej.

W ramach projektu przebudowane zostaną ulice, powstanie zaplecze socjalne dla kierowców i pracowników MZK, parkingi dla samochodów. Powstanie też mała architektura i zieleń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY