REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska wybuduje biurowiec w Gdańsku. Kto go zaprojektuje?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 sie 2016 12:01
Skanska wybuduje biurowiec w Gdańsku. Kto go zaprojektuje?
Gdańsk, fot. Fotolia

W centrum biznesowym Gdańska, naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego Skanska zamierza wybudować nowoczesny budynek biurowy. Będzie to premierowa inwestycja spółki biurowej Skanska w Trójmieście, do której pierwsi najemcy wprowadzą się planowo w 2019 r.

REKLAMA

Działka o powierzchni ok. 9 tys. mkw. znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 343-345 w biznesowej części miasta, przy torach miejskiej kolei SKM. Na terenach dawnego Centrostalu Skanska wybuduje nowoczesny kompleks biurowy o łącznej planowanej powierzchni najmu brutto ok. 42 tys. mkw. Prace przygotowujące teren pod inwestycję rozpoczną się w połowie przyszłego roku.

- Atutem działki, na której wybudujemy nowoczesne powierzchnie biurowe jest przede wszystkim bardzo dobra siatka połączeń komunikacji miejskiej oraz sąsiedztwo Uniwersytetu Gdańskiego. To szczególnie ważne dla naszych najemców, m.in. firm z sektora usług biznesowych, z uwagi na dostęp do absolwentów i studentów i prowadzone rekrutacje –  mówi Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Jak dowiedział się portal Propertydesign.pl, Skanska jeszcze nie wybrała pracowni architektonicznej. Firma ogłosiła zamknięty konkurs w celu jej wyłonienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY