REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska zaprojektuje i wybuduje eko żłobki na Białołęce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 maj 2015 12:16
Skanska zaprojektuje i wybuduje eko żłobki na Białołęce
fot. Fotolia

Skanska zrealizuje w formule „zaprojektuj i wybuduj” trzy ekologiczne żłobki na terenie warszawskiej Białołęki.

REKLAMA

W ramach przedsięwzięcia Skanska wybuduje żłobki przy ulicach: Krzyżówki, Odkrytej i Truskawkowej. Łączna wartość projektów wynosi 12,7 mln złotych.

- Będą to budynki wolnostojące, parterowe, niepodpiwniczone – mówi Robert Kowalczyk, menadżer projektu, Skanska.

- W ramach umów wykonamy zaplecze kuchenne, place zabaw i zagospodarujemy teren (dojazdy, parkingi). Na koniec uzyskamy pozwolenia na użytkowanie obiektów - dodaje. W każdym z obiektów znajdzie się sześć oddziałów, a w nich: wielofunkcyjna sala dla 25 dzieci połączona z blokiem żywieniowym, pomieszczeniami sanitarnymi i gospodarczymi – wymienia Kowalczyk.

Dodatkowo budynki będą wyposażone w pomieszczenie służące do prowadzenia ćwiczeń terapeutycznych.

Każda z placówek będzie korzystała z zaawansowanych technologii opartych na odnawialnych źródłach energii. Obiekty zostaną wyposażone w pompy ciepła powietrze-woda oraz kolektory słoneczne. Dzięki tym urządzeniom placówki będą miały ciepłą wodę i ekologiczne ogrzewanie.

- Obecnie na Białołęce inwestujemy w rozwiązania ekologiczne, wszystkie budowane przez nas budynki oświatowe będą korzystały z tego typu rozwiązań - mówi Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki.

- Dzięki ekologicznym rozwiązaniom w przyszłości spodziewamy się niskich kosztów eksploatacji – dodaje Jaworski.

Budynki będą posiadać nowoczesną formę. Zostaną zaprojektowane i wykonane zgodnie z najnowszymi osiągnięciami wiedzy budowlanej, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii.

- To, na co zwrócimy uwagę podczas projektowania, to funkcjonalność rozwiązań, estetyka i trwałość elementów budowlanych, ekonomika eksploatacji oraz bezpieczeństwo dzieci - komentuje Kowalczyk.

Żłobki wraz z ich otoczeniem zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY