Skende Shopping, czyli centrum IKEA Centres w LubliniePropertydesign.pl - 18-08-2017 11:22


Skende Shopping – tak nazywa się centrum handlowe IKEA Centres w Lublinie. Inwestor ujawnił logo i pokazał nowe wizualizacje obiektu.

Nazwa Skende powstała wskutek modyfikacji słowa Skandynawia. Ma genezę w szwedzkim słowie „sken”, który po polsku znaczy m.in. światło. Jest to jedna z głównych cech, z którą utożsamiany jest skandynawski design – pełen prostych form, naturalnych materiałów i jasnych przestrzeni.

- Nazwa Skende odwołuje się również poprzez swoje brzmienie bezpośrednio do Skandynawii – tłumaczy Jacek Garbaczewski, dyrektor Skende Shopping. Ta natomiast kojarzy się w Polsce ze światem wzornictwa na wysokim poziomie, prostotą i praktycznymi rozwiązaniami – a więc wszystkim tym, co dobrze wpisuje się w koncept nowego centrum handlowego – dodaje.

Skende Shopping wraz z sąsiadującym sklepem IKEA będzie miało w sumie 57 500 m kw. powierzchni handlowej. Otwarcie zaplanowane jest w listopadzie tego roku. stanie się nowym, przyjaznym miejscem zakupów i spotkań, integrującym lokalną społeczność. Klienci będą mogli nie tylko zrobić tam zakupy, ale również przyjemnie spędzić czas w dobrze zaprojektowanej przestrzeni.

- Projekt będzie bliski okolicznym mieszkańcom, praktyczny i otwarty na ich potrzeby. Do Skende Shopping będą też mieli doskonały dojazd i aż 2000 miejsc parkingowych – dodaje Garbaczewski.