REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skwer Anny Walentynowicz - mieszkańcy zaprojektowali, kiedy realizacja?

  • Autor: UM Gdańsk
  • 10 mar 2016 10:50
Skwer Anny Walentynowicz - mieszkańcy zaprojektowali, kiedy realizacja?
Wizualizacja skweru przedstawiona przez architektów z Biura Rozwoju Gdańska, fot. UM Gdańsk

Prawdopodobnie już wiosną ruszą prace związane z zagospodarowaniem Skweru im. Anny Walentynowicz według koncepcji wypracowanej przez gdańszczan.

REKLAMA

W ubiegłym roku odbyła się seria spotkań konsultacyjnych dotyczących zagospodarowania skweru. W wyniku dyskusji i warsztatów, w których brali udział mieszkańcy dzielnicy, powstał projekt, dzięki któremu skwer wzbogaci się m.in. o plac zabaw dla dzieci i elementy małej architektury - informuje oficjalny portal miejski Gdańska.

- Tak jak zapowiadaliśmy na spotkaniach, w tegorocznym budżecie DRMG zabezpieczono środki na projekt i realizację II etapu zagospodarowania skweru. Warunkiem jest stworzenie projektu na bazie wypracowanych przez mieszkańców propozycji, oraz późniejsze jego wspólne zaakceptowanie. Na tej podstawie DRMG będzie mógł zlecić wykonanie prac, które przewidziane są jeszcze w pierwszym półroczu – mówi Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego w gdańskim magistracie.

Jak informuje oficjalny portal miejski Gdańska, według koncepcji opracowanej z mieszkańcami przestrzeń skweru miałaby zostać poszerzona o fragment obecnego parkingu. Nowym elementem, który pojawił się w projekcie, jest fontanna w końcowym punkcie ul. Waryńskiego. Ciekawą propozycją jest również wykorzystanie ażurowych pergoli – po pierwsze do częściowego zasłonięcia położonych w tym miejscu pawilonów handlowych, po drugie - jako elementu dekoracyjnego w ciągu ul. Czarnieckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY