REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Śląskie Dni Architektury 2014 - zapoznaj się z programem

  • Autor: SARP Katowice
  • 06 paź 2014 11:39
fot. SARP Katowice

Śląskie Dni Architektury organizowane są przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zapoznaj się z programem tego wielkiego dla architektury wydarzenia.

REKLAMA

Jakie szczególne wydarzenia odbędą się podczas tegorocznych Śląskich Dni Architektury?

15 października godz.18.30
Videoteka Ryszarda vol.6
BETONOWE ŚWIĄTYNIE: Le Raincy Augusta Perreta (1922) i La Tourette Le Corbusiera (1957-60)
Galeria Architektury SARP o/Katowice

Cykl filmów krótkometrażowych poświęconych architekturze europejskiej. Przewodnikiem po zagadnieniach tematycznych jest Ryszard Nakonieczny – wybitny teoretyk architektury i tkanki miejskiej. Spotkania organizowane w Galerii Architektury umożliwiają wymianę myśli i podglądów zarówno doświadczonych architektów, jak i nieokiełznanych w swych pomysłach studentów.

5 listopada
Promocja książki

23 października godz.18.00
Wykład z cyklu Mistrzowie Architektury
Muzeum Śląskie

Mistrzowie Architektury to cykliczne spotkania z najwybitniejszymi osobistościami z dziedziny architektury na świecie. Za każdym razem jest to wysokiej rangi wydarzenie ściągające młodych architektów i studentów architektury z całego Śląska do Katowic.

6 listopada
Benefis arch. Aleksandra Franty w ramach projektu Twórcy Śląskiej Architektury.Portrety
Biblioteka Śląska | Galeria SARP o/Katowice

Celem projektu Twórcy Śląskiej Architektury. Portrety jest opracowanie i promocja współczesnej architektury tworzonej w województwie śląskim po 1945 roku.

W trakcie kolejnych spotkań prezentowana będzie twórczość Śląskich Architektów-Nestorów, m.in. Jerzego Gottfrieda czy Stanisława Niemczyka. W ramach projektu odbywać będą się benefisy twórców, wystawy, promocje monografii naukowych oraz inne wydarzenia towarzyszące.

W ramach projektu odbył się już benefis i wystawa poświęcona życiu i pracy twórczej arch. Henryka Buszko. W organizację cyklu Twórcy Śląskiej Architektury zainspirowanego przez Bibliotekę Śląską włączyły się współpracujące ze sobą instytucje – w tym Politechnika Śląska w Gliwicach, katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), Śląska Okręgowa Izba Architektów, Zakład Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, a także Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu: Architektura Roku Województwa Śląskiego 2014 oraz Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2014. Sala Marmurowa Urzędu Wojewódzkiego

Wystawa Podsumowująca dwudziestolecie konkursu na Architekturę Roku
Galeria SARP o/Katowice

Architektoniczny Projekt Opłatka
Galeria SARP o/Katowice

Architektoniczny projekt opłatka to tradycyjne spotkanie świąteczne przy kolędach, karpiu i wśród życzeń wszelkiej pomyślności składanych sobie przez architektów i partnerów bez których kończący się rok byłby mało ekscytujący.

OSSA 2014

W dniach 19-26.10.2014 odbędą się w Katowicach największe ogólnopolskie warsztaty architektoniczne dla studentów - OSSA. Organizowane po raz XVIII stworzą młodym, zdolnym adeptom architektury możliwość osobistego rozwoju i zawiązania relacji z partnerami tego prestiżowego wydarzenia. Tematem tegorocznej edycji jest Akupunktura.

Wydarzenia w Ramach OSSA 2014:
19 października godz. 18.00
Wykład Inauguracyjny
Muzeum Śląskie

20 października godz. 19.00
Spotkanie z architektami
Biblioteka Śląska

21 października godz. 20.00
Debata architektów

22 października godz. 17.00
Wykład
BWA

25 października
Zamknięcie warsztatów z publiczną prezentacją prac
Muzeum Śląskie

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY