REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Słowem o architekturze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 kwi 2014 14:40
Słowem o architekturze
Pomnik arch. Stefana Kuryłowicza, fot. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza

Ruszyła II edycja konkursu im. Stefana Kuryłowicza. Misją Fundacji im. Stefana Kuryłowicza, utworzonej dla uczczenia pamięci zmarłego tragicznie, wybitnego polskiego architekta i Patrona Fundacji, jest wspieranie i promowanie odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej.

REKLAMA

W organizowanym przez Fundację Konkursie TEORIA, oceniane są autorskie eseje na temat zależności między architekturą i kulturą. Konkurs skierowany jest do młodych architektów z Polski i z zagranicy, a zwycięzca otrzymuje nagrodę w postaci sfinansowania druku własnej pracy w formie książkowej w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej.

Celem Konkursu TEORIA organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza jest wspieranie rozwoju teoretycznych podstaw architektury i promocja działalności teoretycznej architektów polskich i europejskich. - Ideą konkursu TEORIA jest inspirowanie i zachęcanie architektów do twórczego łączenia pracy projektowej z działalnością teoretyczną, z uwzględnieniem szczególnych relacji i wzajemnego przenikania się światów architektury i kultury – mówi prof. Ewa Kuryłowicz, przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. „Promowanie odważnej odpowiedzialnej architektury, integrującej teorię i inżyniersko-ekonomiczny pragmatyzm z pięknem wyobraźni jest naszą misją i kontynuacją myśli Patrona Fundacji, który przez całe życie łączył twórcze projektowanie z pracą dydaktyczną i pisaniem - dodaje.

Wspieranie rozwoju teoretycznych podstaw architektury jest głównym celem Konkursu, a publikacja zwycięskiej pracy ma pomóc w szerzeniu debaty o kulturotwórczej roli architektury. W Konkursie mogą wziąć udział autorzy niepublikowanych wcześniej tekstów z obszaru relacji architektury i kultury. Do tegorocznej edycji konkursu można zarejestrować na stronie Fundacji się do 26 czerwca 2014 r., ostateczny termin na nadsyłanie prac konkursowych wyznaczono na 26 sierpnia 2014 r., a ogłoszenie wyników konkursu na 26 października 2014 r.

Promocja odpowiedzialnej twórczości architektonicznej to również jeden z elementów działalności Przyjaciela Fundacji – firmy Pilkington Polska, producenta szkła dla architektury. - Nowoczesna architektura to połączenie najbardziej śmiałych artystycznych wizji projektantów, wiedzy teoretycznej i funkcjonalnej użyteczności” – mówi Jolanta Lessig z Pilkington Polska.

Więcej informacji na stronie: www.fundacja-sk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY