REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sopocki hotel Bayjonn w nowej odsłonie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 maj 2017 09:00
Sopocki hotel Bayjonn w nowej odsłonie
Hotel Bayjonn fot. facebook Bayjonn-Hotel-Sopot
Sopocki hotel Bayjonn w nowej odsłonie
Sopocki hotel Bayjonn w nowej odsłonie
Sopocki hotel Bayjonn w nowej odsłonie
Sopocki hotel Bayjonn w nowej odsłonie

Już za kilka tygodni zostanie oddana do użytku nowa część rozbudowanego hotelu Bayjonn w Sopocie. Projekt rozbudowy został wykonany przez pracownię A-Plan z Gdyni.

REKLAMA

W butikowym hotelu Bayjonn położonym w samym centrum Sopotu, zaledwie kilkaset metrów od plaży, dobiega powoli końca rozbudowa czwartego piętra. Spółka będąca właścicielem hotelu zaplanowała dobudowę jednej kondygnacji, tak aby hotel w nowej odsłonie dysponował sześcioma kondygnacjami, na których do dyspozycji gości będzie dwadzieścia osiem pokoi i jeden apartament.

Do rozbudowy – zgodnie z filozofią właściciela hotelu – użyto materiałów gwarantujących wytrzymałość i niezawodność przez długi czas. Wymieniono wszystkie tapety i okładziny w pomieszczeniach ogólnodostępnych oraz w sali konferencyjnej. Odświeżeniu uległ również hol przy recepcji hotelu, zaś część pokoi w części nie podlegającej rozbudowie wzbogacono o tarasy dla gości. Przy okazji rozbudowy poprawiono również użyteczność parkingu dla gości. Rozbudowie towarzyszyć będzie również wymiana hotelowej windy na nową, znacznie cichszą i nowocześniejszą. To skomplikowana operacja, ponieważ odbędzie się w trakcie pracy hotelu i pobytu osób, które muszą korzystać z windy, jak starsi, czy niepełnosprawni.

Nadbudowana kondygnacja zostanie utrzymana w tym samym stylu, co pozostałe, ale w nieco innej kolorystyce. Do jej obudowy zostanie użyta, podobnie jak w przypadku pozostałych kondygnacji, żywica prasowana i blacha tytanowo-cynkowa, jednak tym razem w kolorze antracytu podobnie jak dach, co ma dodać elewacji niepowtarzalnego charakteru. Andrzej Grzechnik, prezes spółki będącej właścicielem hotelu, mówi, że taki wygląd elewacji był zamierzony od samego początku i stanowi element identyfikacji wizualnej całego hotelu oraz ma podkreślać jego butikowy charakter. Goście mieszkający w pokojach i apartamencie na nowej kondygnacji będą mogli cieszyć się niezapomnianym widokiem na sopockie molo i morze.

Projekt rozbudowy został wykonany przez pracownię A-Plan z Gdyni, prowadzoną przez: Zbigniewa Kowalewskiego, Andrzeja Kwiecińskiego oraz Jorga Neuhaussa. Pierwotny projekt hotelu był również tego samego autorstwa.

Uroczyste otwarcie nowej kondygnacji i imprezę dla gości zaplanowano na jesień tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY