REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Spark wzniesie się ku chmurom

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 paź 2016 09:00
Spark wzniesie się ku chmurom
Spark

Trwa realizacja kompleksu biurowego Spark. Projekt powstanie w samym sercu Woli, przy rondzie Kercelak. Jak zapowiada przedstawicielka inwestora, inwestycja będzie wyróżniała się niestandardowym podejściem do wielu kwestii, jak m.in. ekologii.

REKLAMA

- To jedna z najlepszych lokalizacji w tym rejonie. Tym bardziej chcieliśmy stworzyć niebanalny projekt, który stanie się wizytówką tej części Warszawy i poprawi jakość otoczenia. Spark będzie składał się z trzech stonowanych i eleganckich budynków biurowych, w tym 130-metrowej wieży. Po ukończeniu zaoferuje najemcom około 70 000 mkw. powierzchni najmu - tłumaczy Agnieszka Krawczyk-Rogowska, Skanska Property Poland.

Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Kuryłowicz&Associates. Wewnętrzne dziedzińce budynków zostaną połączone z ulicami okalającymi cały kompleks tak, aby stworzyć możliwie jak najbardziej otwartą przestrzeń. Powstanie tam m.in. amfiteatr, w którym latem może gościć kino letnie, a także park linearny, strefa z mgiełką wodną i otwarty dla wszystkich warszawiaków plac.

- Całość kompleksu ma szansę stać się integralnym, zielonym elementem kwartału. Na razie od strony Okopowej zaprojektowaliśmy tymczasowy skwer – zwany Placem Cytrynowym - z małą architekturą, roślinnością i charakterystycznym cytrynowym żwirkiem. To przestrzeń spotkań, małej gastronomii i warsztatów społecznych, z której mieszkańcy już teraz będą mogli korzystać - dodaje Krawczyk-Rogowska.

Spark jako pierwszy budynek biurowy ma w momencie oddania do użytku otrzymać certyfikat „Obiekt bez barier”, przyznawany budynkom dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Aby zapewnić dobre samopoczucie osobom, które na co dzień będą korzystać z przestrzeni Spark, do współpracy przy projektowaniu zostały zaproszone fundacje: Na Miejscu oraz Project for Public Spaces, specjalizujące się w planowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej. Dzięki konsultacjom z ekspertami oraz wsparciu fundacji przy zebraniu opinii od mieszkańców możliwe będzie dostosowanie Spark do wskazanych potrzeb, ze szczególnym nastawieniem na wymagania matek z dziećmi, osób starszych i osób z różnymi ograniczeniami - dodaje przedstawicielka Skanska.

- Postawiliśmy też na dodatkowe małe udogodnienia takie jak ule, z których miód będzie dostępny w biurowej kantynie, poidełka dla ludzi i zwierząt, strefę z mgiełką wodną, pralniomaty i paczkomaty, infrastrukturę rowerową, ale i trampoliny posadzkowe, tarasy relaksacyjne i widokowe. Chcemy, żeby pracownicy i mieszkańcy czuli się tu dobrze i chcieli tu wracać, nie tylko do pracy - komentuje Krawczyk-Rogowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY