REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Specjalna ścieżka dla... piszących na smartfonach

  • Autor: whatnext.pl / Propertydesign.pl
  • 22 cze 2015 09:13
Specjalna ścieżka dla... piszących na smartfonach
fot. Fotolia

W Antwerpii powstała osobna ścieżka dla piszących na smartfonach. Pomysł jest genialnie prosty.

REKLAMA

Chodniki należą do nich. Suną wolnym krokiem, bardziej zainteresowani tym co znajduję się na ekranach smartfonów niż tym co dzieje wokół nich. Na chodnikach dochodzi coraz częściej do przykrych incydentów pieszych z telefonami w rękach. Wpadają na siebie a telefony niejednokrotnie lądują rozbite. Jak policzyła firma Mlab, sprzedająca smartfony, prawie 35 tys. telefonów naprawia z tego powodu rocznie. Staje się to powoli problemem. Dostrzegli go Belgowie i znaleźli ciekawe rozwiązanie.

Pomysł jest niezwykle prosty. Mlab podzielił ulicę na strefy. Oprócz wydzielenia miejsca dla aut, rowerów i pieszych - zaproponowali kolejną strefę. W Antwerpii na chodnikach wydzielono białymi liniami ruch dla pieszych piszących na telefonach.

Jest to pierwsze miasto w którym zrealizowano pomysł ścieżki firmy Mlab, która zapewnia o korzyściach płynących z zastosowania takiego patentu. Jak wspominają jej twórcy, zmniejszy się ilość... zepsutych smartfonów i będzie bezpiecznej dla całego ruchu pieszego.

Jednak czy pomysł ma szansę przyjąć się w europejskich miastach? Czy stanie się trendem jeśli chodzi o projektowanie przestrzeni publicznej z myślą o pieszych? Czas pokaże. A na razie odłóżmy choć na chwilę telefon do kieszeni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY