REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Spektakularna inwestycja nad brzegiem Odry nabiera kształtów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 mar 2017 13:38
Spektakularna inwestycja nad brzegiem Odry nabiera kształtów
fot. mat. prasowe

Budowa kompleksu Bulwary Książęce we Wrocławiu osiągnęła „stan zero”. Gotowe są już dwie kondygnacje podziemne z płytą fundamentową. Kompleks łączący funkcję mieszkalną z handlowo-usługową powstaje przy ul. Księcia Witolda pomiędzy dwoma ramionami Odry.  Projekt architektoniczny inwestycji stworzyli architekci z pracowni Sud Architekt Polska.

REKLAMA

Ze względu na specyfikę lokalizacji wykop pod kondygnacje podziemne inwestycji został zabezpieczony przed wodą przez zastosowanie palisady żelbetowej z pali CFA (ang. Continous Flight Auger Piles). Kolejne ważne zabezpieczenie stanowi płyta fundamentowa oraz ściany kondygnacji podziemnych wykonane w nowoczesnej technologii tzw. białej wanny wykorzystującej beton monolityczny nieprzepuszczający wody. Dodatkowo, w celu wzmocnienia podłoża, konstrukcja fundamentów na całej powierzchni została posadowiona na palach żelbetowych CFA oraz na kolumnach betonowych wykonanych w technologii DSM (ang. Deep Soil Mixing).

Realizacja projektu nad samym brzegiem rzeki może wydawać się dużym wyzwaniem dla dewelopera, ale tak nie jest w przypadku BPi Polska: – Należymy do belgijskiej grupy CFE, która działa m.in. w obszarze związanym z przebudową i pogłębianiem rzek oraz inżynierią morską. Ten temat to nasza specjalność, modernizowaliśmy m.in. Kanał Sueski. – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu w BPi Polska.

Bulwary Książęce to inwestycja, która jest obecnie położoną najbliżej Starego Miasta we Wrocławiu. Kompleks połączy funkcję mieszkalną z handlowo-usługową. W I etapie wybudowanych zostanie 175 mieszkań usytuowanych na 7 kondygnacjach. Poniżej zabudowy mieszkalnej powstanie piesza ulica handlowa realizowana według konwencji convenience street mall ze sklepami, restauracjami, i kawiarniami. Projekt pasażu uwzględnia małą architekturę z ławkami i zielenią w donicach, szerokie aleje wewnętrzne zadaszone w strefie lokali usługowych, przebudowę chodnika z wydzielonym miejscem pod ogródki przy lokalach gastronomicznych oraz stworzenie nowego placu miejskiego, od strony Mostu Pomorskiego. BPI Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury drogowej wokół inwestycji.

Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w połowie 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY