REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Spotkanie z dobrym, polskim designem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 cze 2014 14:04
Spotkanie z dobrym, polskim designem
fot. Wystawa Skrawki Skórki
Spotkanie z dobrym, polskim designem
Spotkanie z dobrym, polskim designem
Spotkanie z dobrym, polskim designem

Design udomowiony to impreza organizowana od 6 lat przez Galerię Wnętrz Domar. Organizator zaprasza mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska na spotkanie z dobrym polskim designem. Będą wystawy, warsztaty i spotkania w ramach tego cyklu.

REKLAMA

W dniach 12.06 – 30.06.2014 po raz szósty wrocławska Galeria Wnętrz Domar zaprasza na wystawy, warsztaty i spotkania, związane z szeroko rozumianym wyposażeniem wnętrz, który na dobre wpisał się w mapę kulturalnych wydarzeń Wrocławia.

To spotkanie z dobrym designem – tym który możemy mieć w swoich domach, bo jest dostępny w polskich sklepach. Żeby go „udomowić” wystarczy wyprawa na zakupy i przekonanie, że nie jest nam wszystko jedno jakimi przedmiotami się otaczamy.

W tym roku pod hasłem „Design do kupienia” format Design Udomowiony poszerza swoją formułę o projekty niezwiązane bezpośrednio z wystrojem wnętrz, choć znajdujące się w niemal każdym domu. Dobrze zaprojektowane i dobre jakościowo produkty coraz ofensywniej opanowują półki polskich sklepów. Robiąc codzienne zakupy jednocześnie obcujemy z dobrym polskim designem, który wielokrotnie zabieramy ze sobą do domu.

Noc z Designem

12.06.2014, 20.00 – 24.00
Tradycyjna inauguracja, podobnie jak w poprzednich latach w tą wyjątkową noc – jedyną taką w Polsce - kuratorzy otworzą swoje wystawy, producenci zaprezentują rynkowe nowości, a projektanci spotkają się z przybyłymi do Galerii Wnętrz Domar gośćmi.

Wybrane wystawy:

12.06. – 30.06.2014

Design półkowy

Choć bywa, że tego nie zauważamy, dobre wzornictwo towarzyszy nam na co dzień. Tradycyjnie miejsca, gdzie zobaczyć można dobrze zaprojektowane przedmioty to festiwale i galerie prezentujące design oraz salony wyposażenia wnętrz. Jednak w ostatnich latach, coraz częściej wzornictwo na najwyższym poziomie spotkać możemy w miejscach nam najbliższych: osiedlowym sklepie spożywczym, drogerii, aptece, a nawet uprawiając sport w parku.Celem wystawy jest pokazanie grupy polskich produktów z różnych branż (m.in.: artykuły spożywcze, kosmetyczne, sprzęt AGD i sportowy), które zasługują na miano dobrze zaprojektowanego przedmiotu, a przy tym są rozpoznawalne i łatwo dostępne.

Dobry Design 2014

13.06 (otwarcie wystawy) – 30.06.2014

Wystawa jest jednym z etapów konkursu „Dobry Design 2014”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną najciekawsze produkty ze sfery wyposażenia wnętrz, wytypowane przez eksperckie jury spośród rynkowych nowości. Wybrane przez jurorów przedmioty zostaną ogłoszone podczas Nocy z designem, a już dnia następnego zaprezentowane na wystawie, której celem jest upowszechnianie oraz promocja dobrych wzorniczo i funkcjonalnych produktów oraz pogłębianie wiedzy o designie. Warto obejrzeć tę wystawę, bo głos rozstrzygający o zwycięstwie w konkursie oddany zostanie w ręce publiczności. Każdy będzie mógł zagłosować na wybrany przez siebie przedmiot prezentowany na wystawie. Głosowanie trwać będzie od 12 do 22 czerwca.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY