REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Spotkanie z Janem Gehlem, wybitnym architektem i urbanistą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 paź 2014 15:04
Spotkanie z Janem Gehlem, wybitnym architektem i urbanistą
fot. Rok Jana Gehla w Lublinie

22 października w Lublinie będzie można się spotkać z Profesorem Janem Gehlem, wybitnym duńskim architektem i urbanistą, propagatorem koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autorem projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Nowego Jorku i Moskwy.

REKLAMA

Rok Jana Gehla w Lublinie to społeczna inicjatywa środowiska promującego kulturę przestrzeni w mieście. Wybitny urbanista zawita na trzy dni do Lublina na zaproszenia Urzędu Miasta Lublin oraz społecznej koalicji dla kultury przestrzeni w Lublinie. W trakcie wizyty zorganizowano wiele spotkań oraz wydarzeń towarzyszących, w tym spotkanie otwarte, warsztaty dla urzędników magistratu połączone z wizją lokalną miasta, wstawa „The Good City” o kulturze rowerowej w Kopenhadze” czy uroczyste otwarcie projektu „Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej”.

Szczególnym punktem wizyty Jana Gehla w Lublinie będzie spotkanie otwarte pod hasłem „Jak tworzyć miasta przyjazne ludziom”, który odbędzie się 22 października 2014 o godz. 17.00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5). Spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców województwa lubelskiego. Rejestrację na wykład zamknięto przy 800 osobach. Organizatorzy przewidzieli jednak możliwość uczestniczenia
w wykładzie osobom, które nie zdołały się zarejestrować. Dla nich przygotowano transmisję na żywo w  auli "A" Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Sponsorem transmisji jest spółka Nordic Development, dynamiczny i nowoczesny deweloper istniejący i operujący na rynku bydgoskim od 2007 roku. Spotkanie z Prof. Gehlem w Lublinie jest związane promocją polskiego wydania jego książki pt. "Miasta dla ludzi", która w sposób przystępny dla każdego, z mnóstwem kolorowych ilustracji, wyjaśnia, na czym polega i jak działa otoczenie miejskie przyjazne człowiekowi, gościnne i zachęcające do przebywania w nim.

Profesor Jan Gehl reprezentuje i wciela w życie wizję miasta - „miasta dla ludzi” i projektowania zorientowanego na człowieka. Wraz z zespołem tworzy on na całym świecie przestrzenie zrównoważone, w których daje się pogodzić interesy różnych użytkowników: pieszych, kierowców, rowerzystów; osób, które gdzieś się spieszą i tych, co chcą posiedzieć i porozmawiać. Ogłoszenie Roku Jana Gehla w Lublinie miało na celu zaszczepienie idei oraz myślenia zrównoważonego, międzysektorowego, empatycznego, synergicznego, partycypacyjnego i prorozwojowego, a także oparcia przyszłego rozwoju miasta o te wartości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY