REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Spotkanie z mistrzynią architektury - Nathalie de Vries z MVRDV

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lut 2015 09:54
Spotkanie z mistrzynią architektury - Nathalie de Vries z MVRDV
Nathalie de Vries, architekt MVDRV
Spotkanie z mistrzynią architektury - Nathalie de Vries z MVRDV

26 marca w Warszawie odbędzie się otwarty wykład Nathalie de Vries, znanej na całym świecie architektki, współzałożycielki jednej z najbardziej cenionych pracowni architektonicznych, MVDRV.

REKLAMA

Zgromadzeni w warszawskim Wola Center będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania inspirującego wykładu i zapoznania się z innowacyjnymi projektami holenderskiej pracowni. Wydarzenie organizowane przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza, odbędzie się w ramach corocznych spotkań upamiętniających rocznicę urodzin jej patrona.

Wykład Nathalie de Vries to rzadka szansa na spotkanie z mistrzynią architektury światowego formatu. Jej holenderska pracownia MVDRV słynie z innowacyjnych, inspirowanych modernizmem projektów, które wpisują się w nurt nowoczesnej urbanistyki i architektury miast. Prace MVDRV redefiniują przestrzeń publiczną, nadając jej nowy wymiar. Wystąpienie dedykowane jest młodym i odważnym architektom poszukującym inspiracji oraz wszystkim artystom zajmującym się pracą twórczą – grafikom, ilustratorom, projektantom i designerom.

Spotkanie odbędzie się w warszawskim budynku Wola Center, zaprojektowanym przez pracownię Kuryłowicz & Associates. Wstęp na wykład jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. W przeciągu dwóch tygodni uruchomiona zostanie platforma do rejestracji uczestników.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu corocznych spotkań organizowanych w rocznicę urodzin prof. Stefana Kuryłowicza , polskiego architekta i urbanisty, tragicznie zmarłego w 2011 roku. Patron Fundacji uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii polskiej architektury, którego praca w szczególny sposób bliska jest mieszkańcom Warszawy. Zrealizowane według jego projektu pojedyncze budynki oraz całe ich zespoły na trwałe wpisały się w urbanistyczny charakter postsocjalistycznej stolicy.

Fundacja imienia Stefana Kuryłowicza od ponad trzech lat, przez organizację konkursów i stypendiów, aktywnie wspiera rozwój młodych architektów. Jej misją jest promocja i odważnych i odpowiedzialnych projektantów, którzy tworzą zgodnie ze społeczną i kulturotwórczą rolą zawodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY