REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Śródmieście Olsztyna czeka na nowy plan rozwoju

  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 19 cze 2015 10:51

Obecny sposób zagospodarowania Śródmieścia Olsztyna nie przyczynia się do jego rozwoju - twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna (FRO) i apelują do radnych o uchwalenia Zintegrowanego Programu Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia.

REKLAMA

- Olsztyn stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest rewitalizacja Śródmieścia. Lata zaniedbań ze strony administracji samorządowej, pozwolenie na budowę centrum handlowego Alfa, nadanie priorytetowego znaczenia ruchowi samochodowemu czy chaos estetyczny i architektoniczny są przyczyną degradacji tej części miasta - czytamy w apelu do radnych.

Głosowanie w sprawie przyjęcia Zintegrowanego Programu Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia odbędzie się już na najbliżej sesji Rady Miasta, tj. 24 czerwca.

To właśnie w Programie członkowie stowarzyszenia widzą ratunek dla centrum miasta.

- Naszym zdaniem jest to dobry dokument, którego większość założeń odpowiada współczesnym trendom rozwoju miast i których słuszność potwierdza się w praktyce (mimo kilku mankamentów, do których odniesiemy się wkrótce w uwagach do Programu, jak np. plany budowy estakady nad Parkiem Kusocińskiego) - czytamy dalej.

Przyjęcie tego dokumentu, zdaniem FRO, pozwoli dokonać zmiany,w efekcie których Śródmieście będzie tętniło życiem. Chodzi o ograniczenie ruchu samochodowego i efektywniejsze wykorzystanie transportu publicznego, uporządkowanie chaosu estetycznego i architektonicznego oraz uchwalenie nowych planów miejscowych zgodnych z postanowieniami Programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY