REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stacja Biznesu - nowoczesny biurowiec z industrialną przeszłością

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 maj 2017 14:30
Stacja Biznesu - nowoczesny biurowiec z industrialną przeszłością
fot. K. Pęczalski
Stacja Biznesu - nowoczesny biurowiec z industrialną przeszłością
Stacja Biznesu - nowoczesny biurowiec z industrialną przeszłością
Stacja Biznesu - nowoczesny biurowiec z industrialną przeszłością
Stacja Biznesu - nowoczesny biurowiec z industrialną przeszłością

Do niedawna tereny u zbiegu ulic Głęboczki i Zagnańskiej w Kielcach kojarzyły się z opuszczonymi i niszczejącymi budynkami przemysłowymi z lat 50-tych XX w., wykorzystywanymi niegdyś jako zakład hurtu, piekarnia i ciastkarnia. Obecnie stoi tam wyjątkowy biurowiec, utrzymany w postindustrialnym stylu, dostosowany do nowoczesnych standardów, który dzięki kompleksowej modernizacji dostał drugie życie i z powodzeniem może pełnić rolę „wizytówki” dla tego obszaru.

REKLAMA

Autorem projektu architektonicznego jest architekt Piotr Hardecki. Koncepcja użytkowa i architektoniczna bu­dynku została oparta o najlepsze wzory krajowe (Soho Factory – Warszawa, szyb „Krystyna” – Bytom, Stary Browar – Poznań) i zagraniczne (Tea building – Londyn, the Old Truman Brewery – Londyn, Dom Teatralny w Stuttgarcie) dla obiektów poprzemysło­wych aranżowanych w nowoczesny sposób i udostępniających przestrzenie dla kultury, sztuki, biznesu, gastronomii i wypoczynku.

Budynek mieści na parterze  hol wejściowy z dostępem do wind i klatki schodowej oraz Recepcję. Uzupełnieniem dla czterech pięter przestrzeni biurowej są zlokalizowane na parterze powierzchnie przeznaczone na usługi. W budynku znajduje się restauracja Żółty Słoń, która serwuje autorską kuchnię Tomka Pawluska.

Budynek ma, niespotykaną dotąd w Kielcach, loftową aranżację, którą ubogacają prace utalentowanego artysty Kuby Bąkowskiego, zdobiące przestrzenie holu recepcji, restauracji oraz sali konferencyjnej. Wejścia do budynku „pilnują” Żelaźni – rzeźby Zbigniewa Frączkiewicza, a do restauracji zaprasza instalacja Żółty Słoń autorstwa Kuby Bąkowskiego.

Stacja Biznesu oddaje do dyspozycji najemcom 4 piętra przestrzeni biurowej o łącznej powierzchni blisko 2400 m2 oraz atrakcyjne powierzchnie usługowe. W standardzie oferowane są podłogi dystansowe, klima - konwektory, żaluzje, uchylne okna, nowoczesny system telekomunikacyjny, system kontroli dostępu oraz wiele innych udogodnień. Oferowane lokale w formie open space pozwalają użytkownikom na swobodne kształtowanie pomieszczeń w ramach wynajmowanej powierzchni, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami.

Dodatkową ciekawostką jest unikatowy element elewacji – wbudowana w bryłę lokomotywa parowa, która nawiązując do industrialnej przeszłości budynku i dzielnicy, jednocześnie podkreśla nowoczesny charakter całej Stacji Biznesu.

Przeprowadzona modernizacja budynku przy ul. Zagnańskiej  stano­wi pierwszy etap przywracania miastu po­przemysłowej zabudowy położonej wzdłuż ul. Głęboczka. Na odnowienie czeka jeszcze jeden budynek należący do tego kompleksu, który kiedyś był piekarnią i swą nazwą do tej przeszłości nawiązuje – Piekarnia Kreatywnego Biznesu. W założeniu inwestorów przestrzeń ta sta­nie się miejscem, w którym sztuka i kultura będą się łączyć z działalnością komercyjną, tworząc unikalny nastrój atrakcyjny zarówno dla stałych użytkowników, jak i dla odwiedzających.

Wykorzystując potencjał drzemiący w tych przestrzeniach, przywrócono funkcjonalność i niepowtarzalność pierwotnych detali, przez co powstało miejsce wyjątkowe. Rewitalizacja takich obiektów pozwala na zachowanie ich unikatowego wyglądu i zapisanej tam historii, a ich nowy  wizerunek doskonale wpisuje się w dzielnicę i tworzy ducha tego miejsca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY