REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stadion Pogoni Szczecin z koncepcją od Janusza Pachowskiego

  • Autor: UM Szczecin
  • 22 lip 2016 13:07
Stadion Pogoni Szczecin z koncepcją od Janusza Pachowskiego
Miasto pokazało pierwszy projekt nowego stadionu Pogoni Szczecin, fot. UM Szczecin

Projektant Janusz Pachowski złożył już koncepcję architektoniczną stadionu Pogoni Szczecin. Zgodnie z założeniami nowy stadion będzie składać się z czterech trybun o łącznej pojemności 22 368 miejsc.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Szczecina, koncepcja uwzględnia ustalenia zawarte pomiędzy władzami miasta i przedstawicielami klubu Pogoń Szczecin. Koncepcja architektoniczna została przekazana przedstawicielom klubu Pogoń Szczecina, którzy będą mieli dwa tygodnie na weryfikację dokumentów.

Jaki będzie nowy stadion? Trybuna zachodnia zostanie wypłaszczona i będzie znajdować się znacznie bliżej murawy. Obecnie kibiców siedzących na „łuku” od placu gry (w najdalszym punkcie) dzieli 40,5 m. Na nowym stadionie ta odległość zmaleje do 16,2 m. Analogicznie będzie w przypadku nowej trybuny – wschodniej. Na niej oprócz standardowych sektorów znajdzie się również dwupoziomowy przeszkolony pawilon, który ma być wykorzystany m.in.: na potrzeby studia telewizyjnego i Muzeum Pogoni Szczecin - informuje oficjalny portal miejski Szczecina.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY