REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stadion Widzewa gotowy do zwiedzania

  • Autor: UM Łódź
  • 01 lut 2017 12:20
Stadion Widzewa gotowy do zwiedzania
Wizualizacja stadionu przy al. Piłsudskiego w Łodzi, fot. UM Łódź
Stadion Widzewa gotowy do zwiedzania
Stadion Widzewa gotowy do zwiedzania

Już 3 lutego br. zostanie przekazany do użytkowania Stadion Miejski przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. W następnym tygodniu obiekt będzie udostępniony do zwiedzania, a w marcu odbędzie się pierwsza impreza sportowa.

REKLAMA

- To kolejna inwestycja zmieniająca jakość obiektów sportowych w naszym mieście. W rundzie wiosennej swoje mecze będzie tu już rozgrywał Widzew. Mam nadzieję, że stadion okaże się szczęśliwy i będziemy się cieszyć kolejnymi awansami drużyny, co w perspektywie kolejnych lat pozwoli z optymizmem myśleć o zapełnieniu obiektu rzeszami kibiców - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Prezydent podkreśliła, że stadion jest wielofunkcyjny i można na nim rozgrywać mecze piłki nożnej i rugby oraz organizować koncerty. - Będzie się tu również mieściła część eventowa i komercyjna. Dla tej części miasta ten stadion na pewno będzie fajną atrakcją - podsumowała Zdanowska.

Nowy stadion przy al. Piłsudskiego może pomieścić 18 008 widzów. Wokół obiektu powstało 650 miejsc dla samochodów, w tym 21 dla osób niepełnosprawnych oraz 7 dla autokarów. Projektantem obiektu jest biuro architektoniczne Ferdzynowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY