REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stanowisko pracy to nie wszystko - dziś ważna jest otaczająca nas przestrzeń

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 wrz 2014 12:56
Stanowisko pracy to nie wszystko - dziś ważna jest otaczająca nas przestrzeń
Małgorzata Grzyb, główny projektant, dyr. działu architektury w firmie Martela

To jak dziś wyglądają biura jest odzwierciedleniem najnowszych trendów w planowaniu przestrzeni biurowej. Rozwój nowoczesnych technologii mobilnych, wejście na rynek pracy pokolenia Y i stale rosnące wymagania inwestorów zmieniły podejście do projektowania przestrzeni biurowej - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Małgorzata Grzyb, główny projektant, dyr. działu architektury w firmie Martela.

REKLAMA

- Dominujący trend w planowaniu efektywnej przestrzeni biurowej opiera się na człowieku, na jego potrzebach, zadaniach, na jego funkcjach. Przede wszystkim na stworzeniu, nie tyle miejsca czy stanowiska do pracy, co przestrzeni do pracy, która będzie sprzyjała wykonywanym przez niego obowiązkom - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Małgorzata Grzyb, główny projektant, dyrektor działu architektury w firmie Martela. - Dlatego architekci projektują obecnie wnętrza, tak aby człowiek czuł się w nich komfortowo i najefektywniej pracował - dodaje.

Coraz częściej architekci uwzględniają w projektach koncepcję activity based office - przestrzeni, w której znajdują się różne miejsca do pracy, o zróżnicowanym charakterze, takie jak np. sale konferencyjne czy miejsce nieformalnych spotkań, które mają sprzyjać interakcji i współpracy.

Nowe trendy w tworzeniu przyjaznej i efektywnej przestrzeni biurowej będą omawiane szerzej podczas konferencji Property Forum, która odbędzie się 22 i 23 września br. w warszawskim hotelu Sheraton.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY