REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Starówka w Tarnowie odzyska blask. Ponad 21 mln zł na rewitalizację

  • Autor: UM Tarnów
  • 24 sty 2018 14:06
fot. pixabay.com

Tarnów uzyskał ponad 13,5 miliona złotych unijnego dofinansowania na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Łączny koszt inwestycji w obrębie rynku i przyległych ulic to ponad 21 milionów złotych.

REKLAMA

Planowany do realizacji projekt rewitalizacji centrum miasta obejmuje gruntowny remont zabytkowego budynku przy Rynku 4, w którym powstanie Tarnowski Park Doświadczeń, renowację murów miejskich i Małych Schodów wraz zagospodarowaniem położonego przy nim skweru przy ulicy Bernardyńskiej, a także remont placu Kazimierza i ulic – Krótkiej, Katedralnej, Kapitulnej oraz płyty Rynku i zagospodarowanie posesji przy Wałowej 25 wraz z odsłonięciem zabytkowej półbaszty i utworzeniem Multimedialnego Centrum Artystycznego - podaje oficjalny portal miejski Tarnowa.

Brak ładu i spójności przestrzennej centrum Tarnowa, w tym w szczególności Starego Miasta, oraz brak dostatecznej dostępności terenów zielonych na jego obszarze, pełniących funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe, utrudniona dostępność dla osób starszych i niepełnosprawnych, negatywnie wpływają zarówno na konkurencyjność oferty turystycznej całego Tarnowa, jak i na komfort życia w mieście. Starówka, będąca wizytówką miasta, wymaga szeregu działań, które w jeszcze większym stopniu zachęcą mieszkańców do przebywania i zamieszkiwania w centrum miasta. Podjęte działania są odpowiedzią na zdiagnozowane w programie rewitalizacji problemy, jakie dotykają centrum Tarnowa, przyczynią się do zaprowadzenia ładu w przestrzeni miejskiej, poprawy stanu technicznego infrastruktury, eliminacji barier architektonicznych oraz stworzenia ciekawej oferty edukacyjno-rekreacyjnej, która ożywi starówkę..

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY