REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sterlinga Business Center - jedyny obiekt w Łodzi z takim certyfikatem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 paź 2014 12:12
Sterlinga Business Center - jedyny obiekt w Łodzi z takim certyfikatem
fot. Sterlinga Business Center projektu pracowni Aedas

Sterlinga Business Center (SBC) jest jedynym budynkiem biurowym w Łodzi z certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie „Excellent”. Projekt budynku powstał w pracowni Aedas.

REKLAMA

Sterlinga Business Center jest tym samym pierwszym i jedynym budynkiem w Łodzi, który może pochwalić się certyfikatem BREEAM In-Use International na tak wysokim poziomie.

 - Uzyskanie przez SBC certyfikatu BREEAM In–Use na poziomie Excellent jest potwierdzeniem stosowanych przez Hines na całym świecie wysokich standardów w zakresie budowania oraz zarządzania budynkami biurowymi z dbałością o komfort najemców oraz środowisko naturalne – przyznaje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

 - Większość rozwiązań z zakresu zarządzania obiektem była już stosowana w SBC, natomiast nie miała ona formy odpowiednio spisanych procedur czy dokumentów. Podczas przeprowadzania certyfikacji musieliśmy usystematyzować to, co robiliśmy od początku funkcjonowania budynku. Dzięki temu uzyskanie tak wysokiej oceny było dla nas relatywnie łatwe – dodaje Tomasz Sasin, Sustainability Manager, Hines Polska.

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla budynku Sterlinga Business Center odpowiedzialna była firma WSP. - Sterlinga Business Center to jeden z niewielu budynków w Polsce posiadający zarówno certyfikat BREEAM New Construction, jak i BREEAM In-Use. Uzyskanie obu certyfikatów pokazuje, jak ważne jest zrównoważone podejście do budynku od projektu po użytkowanie. To właśnie decyzje na etapie projektowym, ocenione w certyfikacie New Construction, umożliwiły uzyskanie wysokiej oceny w certyfikacji BREEAM In-Use. Budynek wyposażony w proekologiczne i przyjazne użytkownikom rozwiązania nie będzie w pełni zrównoważony, jeśli nie będzie odpowiednio zarządzany, a zainstalowane nowoczesne rozwiązania nie będą wykorzystywane w odpowiedni sposób. W Sterlinga Business Center mieliśmy okazję to zweryfikować, a uzyskana podwójna ocena Excellent potwierdza wysoki poziom prośrodowiskowych, energooszczędnych i przyjaznych użytkownikom rozwiązań oraz właściwy sposób ich zarządzania - powiedziała Ewa Kowalska-Ocneanu, Szef Działu Zrównoważonego Rozwoju w firmie WSP.

Certyfikat BREEAM In-Use przyznany budynkowi Sterlinga Business Center (SBC) stał się dopełnieniem jego innowacyjnego projektu, potwierdzając jednocześnie wysoką pozycję SBC jako najnowocześniejszego budynku biurowego w Łodzi. Rozwiązania, które miały wpływ na pozytywny wynik certyfikatu to przede wszystkim zarządzanie energią i innymi mediami w budynku oparte na prośrodowiskowych rozwiązaniach technicznych, działania promujące alternatywne środki transportu (rowery, komunikacja miejska oraz car sharing), zapewnienie wysokiego komfortu dla najemców, w tym dbałość o jakość środowiska wewnętrznego, efektywne gospodarowanie odpadami, dbanie o najwyższy standard utrzymania obiektu i jego najbliższego otoczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY