REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sterlinga Business Center nadal ekologiczny. To projekt AHR Architects

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 paź 2015 10:29
Sterlinga Business Center nadal ekologiczny. To projekt AHR Architects
fot. Sterlinga Business Center projektu AHR Architects (dawniej Aedas CE)
Sterlinga Business Center nadal ekologiczny. To projekt AHR Architects
Sterlinga Business Center nadal ekologiczny. To projekt AHR Architects

Firma Hines otrzymała decyzję o przedłużeniu ważności certyfikatu ekologicznego BREEAM dla budynku biurowego Sterlinga Business Center (SBC) w Łodzi. Od jesieni zeszłego roku obiekt, jako pierwszy w tym mieście, posiada certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie „Excellent” w kategoriach „Asset” oraz „Building Management”. Funkcjonalność oraz niepowtarzalna bryła SBC, jest zasługą międzynarodowej pracowni architektonicznej AHR Architects (dawniej Aedas CE).

REKLAMA

- Przedłużenie ważności certyfikatu BREEAM to dowód naszego stałego zaangażowania w utrzymanie najwyższego standardu SBC, zarówno w zakresie sposobu zarządzania budynkiem jak i poszerzania zastosowanych w nim rozwiązań proekologicznych. Dzięki temu Sterlinga Business Center niezmiennie dzierży miano najnowocześniejszego budynku biurowego w Łodzi, który pozwala najemcom na optymalizację kosztów wynajmu biura przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne oraz komfort codziennej pracy – komentuje Przemysław Iznerowicz, dyrektor zarządzający w Hines Polska.

Sterlinga Business Center wykonany jest z przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych. W jego wnętrzu zastosowane zostały m.in. takie rozwiązania techniczne jak energooszczędne systemy grzewczo-chłodzące czy systemy ograniczające zużycie wody. W budynku prowadzona jest także segregacja odpadów. W procesie certyfikacji BREEAM wysoko oceniona została też atrakcyjna i dobrze skomunikowana lokalizacja SBC, a także rozwinięta infrastruktura rowerowa oraz propagowanie wśród najemców dojazdów do pracy rowerem lub w formie car-sharing’u.

SBC to najnowocześniejszy budynek biurowy w Łodzi, zlokalizowany w centrum miasta przy ulicy Sterlinga 8A. Budynek oferuje swoim najemcom ponad 13,4 tys. mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Parking dla 180 samochodów zlokalizowany został na dwóch kondygnacjach podziemnych. Funkcjonalność oraz niepowtarzalna bryła SBC, jest zasługą międzynarodowej pracowni architektonicznej AHR Architects (dawniej Aedas CE). Do najemców SBC należą firmy: Philips, Takeda, Budimex, Tate & Lyle, Sodexo, mbank oraz GFT.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY