REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Strabag wybuduje nową siedzibę ChAT

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 mar 2017 13:43
Strabag wybuduje nową siedzibę ChAT
Źródło: Pracownia Architektoniczna Wasko-Project

Strabag rozpoczął prace przy budowie nowej siedziby Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. ChAT jest uczelnią publiczną o wyjątkowym profilu ekumenicznym. Kształci kadry dla różnych Kościołów chrześcijańskich w Polsce oraz instytucji oświatowych i socjalnych.

REKLAMA

Obiekt o powierzchni całkowitej 9,6 tys. mkw. powstanie u zbiegu ulic Broniewskiego i Duracza w Warszawie. Realizacja inwestycji potrwa do czerwca 2018 r. i wyniesie 25,3 mln zł netto. Fundusze na realizację inwestycji pochodzą z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Formę budynku tworzyć będzie nieregularna, piętrowa bryła z dużymi przeszkleniami, które w efektowny sposób wyeksponują jego wnętrze. Elewacja utrzymana zostanie w kolorze szarym nadając całości nowoczesny i minimalistyczny styl. 

- Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzył nas Inwestor. Cieszymy się z możliwości realizowania projektu, który pozwoli nam na wykorzystanie szerokiego doświadczenia i wiedzy, zdobytych w trakcie 30-letniej działalności firmy na polskim rynku budowlanym – mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag. 

– W ostatnim czasie wybudowaliśmy siedziby dla takich firm, jak Ericpol, Trumpf czy Maspex. Do ich realizacji wykorzystane zostały wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz nowoczesne rozwiązania wpływające na optymalizację kosztów budowy - dodaje.

W ramach realizacji nowej siedziby ChAT Strabag przeprowadzi rozbiórkę istniejącego na działce pawilonu i wybuduje 3-piętrowy budynek dydaktyczno-administracyjny. Ponadto Spółka wykona instalacje wewnętrzne (wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, telekomunikacyjne, wentylacyjne i centralne ogrzewanie) oraz sieć zewnętrzną, w tym kanalizację sanitarną, deszczową, sieć wodociągową oraz likwidację przyłącza gazowego. Powstanie nowy układ drogowy i ciągi piesze wykonane z kostki betonowej oraz płyt ażurowych. 

Projekt inwestycji przygotowała pracownia Wasko-Project.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY