REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Strefa rekreacyjna u stóp Pałacu Kultury i Nauki - wkrótce wielkie otwarcie

  • Autor: UM Warszawa
  • 09 cze 2016 12:08
Strefa rekreacyjna u stóp Pałacu Kultury i Nauki - wkrótce wielkie otwarcie
Plaża pod PKiN, fot. dokumentacja projektowa PiG Architekci, źródło UM Warszawa

Cztery piaszczyste boiska i miejska plaża powstały w samym centrum stolicy, tuż przed Pałacem Kultury i Nauki. Sezonową strefę rekreacyjną zaprojektowali PiG Architekci.

REKLAMA

Plaża oraz boiska powstały w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. Do dyspozycji mieszkańców są boisko do piłki nożnej plażowej, do piłki siatkowej plażowej, dwa boiska do badmintona oraz miejska plaża ze strefą chilloutu. W obrębie boisk teren wysypany został 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową.

Boiska są przygotowane do prowadzenia półprofesjonalnych rozgrywek. Otaczają je trzymetrowe siatki piłko-chwyty, a w ich zachodniej części ustawione zostały trybuny dla 200 kibiców. Cały teren został oświetlony przenośnymi reflektorami, pozwalającymi na prowadzenie rozgrywek także wieczorem.

10 czerwca, o godz. 19.00 nastąpi uroczyste otwarcie strefy, które poprzedzą pokazy freestyle-u z piłką. Strefa będzie czynna do połowy września.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY