REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Studenci architektury zaprojektują teren przy tyskiej Mediatece

  • Autor: UM Tychy
  • 11 kwi 2018 12:15
Studenci architektury zaprojektują teren przy tyskiej Mediatece
fot. pixabay.com

Urząd Miasta w Tychach podpisze umowę o współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej dotyczącą przygotowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przestrzeni stanowiącej przedpole i otoczenie budynku tzw. Zespołu Szkół Municypalnych przy Al. Marszałka Piłsudskiego. Trwają ostatnie ustalenia, koncepcje mają być gotowe w lipcu, wtedy planowana jest też wystawa wszystkich prac.

REKLAMA

- Chcemy zobaczyć jaki pomysł na tę przestrzeń mają studenci, jakie ktoś być może spoza Tychów, dostrzeże walory tego miejsca i zaproponuje ciekawą koncepcję. Studenci zaproponują miastu 8 wariantów – nie oznacza to, że któryś z nich zostanie na pewno zrealizowany, ale być może będzie inspiracją dla architektów przygotowujących projekt. Dajemy im zupełną dowolność – liczymy na ich kreatywność - mówi Igor Śmietański, z-ca prezydenta Tychów ds. gospodarki przestrzennej.

Studenci już zabrali się do pracy. - Studenci nie marnują czasu – wykonują niezbędne analizy, a także mieli już okazję zapoznać się z przestrzenią podczas spaceru w towarzystwie pracownika Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki, dowiadując się o istotnych dla ich pracy uwarunkowaniach i historii miejsca oraz miasta- mówi Michał Lorbiecki z wydziału Planowania Przestrzennego, który oprowadzał studentów po mieście.

Zakończenie prac ma nastąpić w lipcu tego roku, a ich zwieńczeniu będzie towarzyszyła publiczna wystawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY