REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Studenci ASP ożywili zaniedbany teren w centrum Krakowa. Zobacz, jak im poszło

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 cze 2017 14:16
Studenci ASP ożywili zaniedbany teren w centrum Krakowa. Zobacz, jak im poszło
fot. mat. prasowe

„Przestrzeń równoległa” – pod takim hasłem przez dwa tygodnie trwały wakacyjne warsztaty dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, podczas których młodzi artyści starali się – dzięki sztuce – ożywić zaniedbany teren w centrum miasta. Już 30 czerwca br. będzie można sprawdzić, jak im poszło, i porozmawiać z twórcami o ich dziełach. Start wernisażu punktualnie o 19.30.

REKLAMA

Pomysłodawcami inicjatywy są firma Skanska oraz Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. – Zdecydowaliśmy się zaprosić młodych krakowskich artystów, aby wzięli na warsztat fragment w centrum miasta, pozbawiony dotąd wyraźnej tożsamości – opowiada Ewa Koziana ze Skanska Property Poland. I dodaje, że nikt nie zrobi tego lepiej niż młodzi krakowscy artyści, którzy znają swoje miasto i nie czują żadnych ograniczeń.

Opiekunem warsztatów jest Artur Wabik, artysta sztuk wizualnych, autor murali i instalacji w przestrzeni publicznej. Pomocą merytoryczną uczestnikom projektu służyć będą także pracownicy Akademii oraz zespół Skanska. Do inicjatywy przystąpiło czternastu studentów z trzech wydziałów ASP: Rzeźby, Architektury Wnętrz i Intermediów, którzy przez dwa tygodnie pracowali w miasteczku warsztatowym zlokalizowanym pod estakadą w ciągu al. 29 Listopada, na styku z ul. Pawią.

– „Przestrzeń równoległa” rzuca nowe światło na te obszary przestrzeni miejskiej, które na co dzień pozostają niezauważone, a jednak znajdują się tuż obok nas. Młodzi twórcy mogli, często po raz pierwszy, pracować w formule site specific, zakładającej ścisły związek artysty i jego dzieła z kontekstem, w jakim powstaje – opowiada Artur Wabik, zapraszając mieszkańców Krakowa na wernisaż, podczas którego artyści opowiedzą o swoich dziełach. Start w piątek, 30 czerwca, o godz. 19.30.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla we współpracy z Wydziałem Rozwoju UMK, firmą Skanska oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Honorowy patronat nad imprezą objął JM Rektor ASP, prof. Stanisław Tabisz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY