REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Studenci projektują Gdynię

  • Autor: UM Gdynia
  • 05 mar 2018 13:30
Przykładowe prace laureatów konkursu z poprzednich edycji konkursu fot. UM Gdynia

Karolina Derlicka, Patryk Tarnowski i Małgorzata Szczurowska – to laureaci konkursu na najlepszą pracę dyplomową poświęconą Gdyni na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. W tym roku najlepsi młodzi architekci pokazali swoje pomysły na Muzeum Historii Naturalnej i Instytut Badawczy, projekt przebudowy otoczenia dworca Gdynia Główna oraz koncepcję Centrum Ratownictwa Morskiego.

REKLAMA

Myślą, projektują i chcą swoją pracą przyczynić się w przyszłości do pozytywnych zmian w miejskiej przestrzeni – studenci Wydziału Architektury, którzy przygotowują swoje prace dyplomowe na Politechnice Gdańskiej już od 2000 roku mogą konkurować o tytuł najlepszego pracy poświęconej tematyce gdyńskiej. Nagrody dla najzdolniejszych absolwentów przyznano i w tym roku.

Karolina Derlicka, Patryk Tarnowski i Małgorzata Szczurowska – to oni zasłużyli na nagrodę i wyróżnienia prezydenta Gdyni wśród prac dyplomowych zgłoszonych w tegorocznej edycji konkursu. Młodzi architekci z Politechniki Gdańskiej w swoich pracach pozytywnie zaskoczyli jurorów. Przy wyborze najlepszych kierowano się kilkoma wytycznymi, między innymi realnością projektów, ich poziomem merytorycznym czy temu, w jakim stopniu odpowiadają żywotnym miejskim potrzebom.

Co powstało w głowach i pracach młodych architektów? Muzeum, przestrzeń przy dworcu i obiekt dla ratowników morskich. Oto dokładne tytuły prac dyplomowych laureatów:

Karolina Derlicka – nagroda - „Muzeum Historii Naturalnej i Instytut Badawczy w Gdyni”, promotor: dr inż. arch. Ksenia Piątkowska
Patryk Tarnowski – wyróżnienie - „Zagospodarowanie i przekształcenie przestrzeni publicznej wraz z nową zabudową w otoczeniu dworca Gdynia Główna”, promotor: dr inż. arch. Jacek Poplatek
Małgorzata Szczurowska – wyróżnienie - „Centrum Ratownictwa Morskiego w Gdyni”, promotor: dr inż. arch. Piotr Marczak

Studenci Wydziału Architektury oprócz nagród otrzymają też możliwość publicznego zaprezentowania swoich prac. Wszystkie trzy pojawią się na wystawie w gdyńskim InfoBoxie jeszcze jesienią tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY