REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stworzyć budynki, które wpływają pozytywnie na zdrowie i samopoczucie ludzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 lut 2017 09:30
Stworzyć budynki, które wpływają pozytywnie na zdrowie i samopoczucie ludzi
Na początek HB Reavis zgłosiło do certyfikacji: biurowiec Twin City Tower w Bratysławie fot. mat. prasowe

Firma deweloperska HB Reavis ubiega się o certyfikat WELL Building Standard™ dla trzech budynków biurowych na Słowacji i w Czechach. To nowatorski sposób oceny wpływu obiektów na zdrowie i samopoczucie ludzi, opracowany przez WELL Building Institute™.

REKLAMA

Większość certyfikatów przyznawanych budynkom dotyczy głównie ich wpływu na środowisko naturalne. Zainaugurowany w 2014 roku WELL to pierwszy system certyfikacji, który całkowicie skupia się na człowieku, a w dodatku wykorzystuje wiedzę płynącą z zaawansowanych badań medycznych. Dzięki temu, można dowiedzieć się, jak budynki realnie wpływają na zdrowie i samopoczucie ludzi, którzy każdego dnia spędzają w nich nawet 90 proc. czasu. Certyfikacja WELL uwzględnia około stu czynników: nie tylko elementy, takie jak jakość powietrza, wody i światła, ale również sposób odżywania się czy poziom kondycji fizycznej i umysłowej. Dzięki temu certyfikat WELL uważany jest za budynkową wersję tabeli „wartości odżywczych” znanej z produktów spożywczych.

 – Zdrowe środowisko pracy to dzisiaj ważna karta przetargowa dla wielu firm działających na konkurencyjnym rynku pracy. Jakość ich biur wyraża się m.in. w wysokiej formie fizycznej i psychicznej oraz dobrym samopoczuciu ich pracowników. Jesteśmy przekonani, że tworząc budynki, które to gwarantują, pomagamy naszym klientom osiągać sukces. Dlatego z dumą uczestniczymy w innowacyjnym programie WELL Building Standard – mówi Peter Ceresnik, dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis.

Na początek HB Reavis zgłosiło do certyfikacji: biurowiec Twin City Tower w Bratysławie oraz biurowiec przy ulicy Vinohradskiej w Pradze (oba w kategorii Core & Shell), a także swoje bratysławskie biuro w budynku Twin City C (w kategorii New and Existing Interiors). Miejsca te zostaną w kolejnych miesiącach poddane ocenie ekspertów z WELL Building Institute oraz niezależnej organizacji Green Business Certification Inc.

Zgodnie z wymogami certyfikacji WELL powstaną również przyszłe inwestycje HB Reavis, w tym nowe budynki biurowe w Warszawie i Budapeszcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY