REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sufity podwieszane dla zielonych budynków

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 gru 2014 09:32
Sufity podwieszane dla zielonych budynków
fot. Armstrong
Sufity podwieszane dla zielonych budynków
Sufity podwieszane dla zielonych budynków
Sufity podwieszane dla zielonych budynków
Sufity podwieszane dla zielonych budynków
Sufity podwieszane dla zielonych budynków

Dziś priorytetem w projektowaniu i budowaniu staje się ograniczenie zużycia energii oraz zasobów naturalnych, redukowanie produkcji odpadów, a w związku z tym również ich transportowania na wysypiska. O tym, czy dany obiekt powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa świadczą przede wszystkim przyznawane im certyfikaty, m.in. LEED i BREEM.

REKLAMA

- Odpowiednie, zaawansowane technologicznie, sufity podwieszane odgrywają niezwykle ważną rolę w tworzeniu certyfikowanych obiektów i ich wnętrz, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – uważa Anna Baczkowska, Technical Sales Manager z firmy Armstrong. – Nasze rozwiązania pomagają w realizowaniu tego typu projektów na dwa sposoby. Przede wszystkim dają inwestorom i projektantom jasną informację „środowiskową”, dotyczy to m.in. oceny cyklu życia produktu (Life Cycle Assessment), zawartości materiałów pochodzących z odzysku, niskiej emisji szkodliwych substancji. A ponadto korzystnie wpływają na poczucie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, zapewniając m.in. optymalne warunki akustyczne, termiczne, wizualne, higieniczne oraz bezpieczeństwa pożarowego.

Obecnie w Polsce można przeprowadzać certyfikację budynków zielonych w systemie BREEAM International Bespoke (administrowane w Wielkiej Brytanii) oraz LEED (w USA).

LEED jest systemem certyfikacji opracowanym przez U.S. Green Building Council (USGBC), uznanym na arenie międzynarodowej, ustanawiającym standardy dla budownictwa zrównoważonego. Jego celem jest wielopłaszczyznowa ocena związana z wpływem budynku na środowisko, oceną ekonomiczności, użyciem efektywnych, przyjaznych środowiskowo technologii i procesów, ale również poprawą samopoczucia jego użytkowników. Podczas przyznawania certyfikatu brane pod uwagę są takie parametry, jak oszczędność energii, racjonalne zużycie wody, emisja CO2 czy poprawa jakości środowiska wewnątrz poszczególnych pomieszczeń.

Certyfikat LEED daje właścicielom budynków i ich użytkownikom doskonałe narzędzie do identyfikacji zielonego budownictwa. Dotyczy wszystkich rodzajów budynków – zarówno komercyjnych, jak i mieszkaniowych, w całym cyklu ich życia – od projektowania i budowy, poprzez eksploatację, aż po ich konserwację.

Z kolei BREEAM przyznawany jest przez BRE (Building Research Establishment) Global. Bierze pod uwagę wiele cech budynku, w tym jakość środowiska wewnętrznego, dostępność transportową, użyte materiały, konstrukcję, ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, zużycie wody, energii, produkcję odpadów, ograniczanie kosztów eksploatacji oraz tworzenie zdrowego, komfortowego środowiska sprzyjającego produktywności.

- Istotne jest tu więc wszystko to, co jest dobre dla planety, populacji i portfela – podsumowuje Anna Baczkowska.

Firma Armstrong dostarcza rozwiązań, które zarówno pod względem parametrów użytkowych, jak i oceny wpływu na środowisko naturalne spełniają wymagania stawiane certyfikowanym budynkom. – Działając odpowiedzialnie jako producent, skutecznie przyczyniamy się do wzrostu świadomości w zakresie zrównoważonego budownictwa – twierdzi Anna Baczkowska. - Nasze zrozumienie wagi tych zagadnień odzwierciedla również członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Nie tylko promujemy zrównoważone budownictwo i zachęcamy innych do realizacji ekologicznych budynków, ale również sami realizujemy takie obiekty, używając do tego naszych produktów.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY