REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sukcesja stawia na ekologiczne rozwiązania. To projekt Group-Arch

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 wrz 2015 09:15
Sukcesja stawia na ekologiczne rozwiązania. To projekt Group-Arch
fot. Sukcesja w Łodzi
Sukcesja stawia na ekologiczne rozwiązania. To projekt Group-Arch
Sukcesja stawia na ekologiczne rozwiązania. To projekt Group-Arch

25 września br. odbędzie się otwarcie centrum handlowego Sukcesja w Łodzi. To nowoczesny obiekt, który jako pierwsze centrum w Łodzi wprowadziło w przestrzeń handlową ekologiczne rozwiązania. Pracownia Group-Arch dostosowała obiekt do standardów certyfikatu BREEAM.

REKLAMA

Przy tworzeniu tak dużej inwestycji jakim jest Centrum Handlowo – Rozrywkowe Sukcesja, ekologia stała się jednym z priorytetów inwestora. Centrum z założenia miało być przyjazne dla środowiska oraz dla najemców i klientów.

W regionie łódzkim, Sukcesja jest pierwszym obiektem handlowym, w którym wykorzystano rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa i komfortu klientów, a co najważniejsze – w zgodzie z ekologicznym podejściem do przemysłu i międzynarodowym certyfikatem BREEAM. Sukcesja nie tylko zachęca kupujących do ekologicznego stylu życia (chociażby poprzez wprowadzenie zadaszonego parkingu dla rowerów pod stałym monitoringiem), ale również samo centrum jest dobrym przykładem wprowadzenia rozwiązań ekologicznych. 

W Sukcesji powstała bezkolizyjna rampa wjazdowa umożliwiająca bezpieczny wjazd na dwupoziomowy parking, w której umieszczono zbiornik retencyjny. Dzięki temu zbierająca się woda deszczowa będzie mogła być wykorzystywana do podlewania roślinności w całym obiekcie oraz w licznych kwietnikach dookoła budynku. Żadna kropla wody się nie zmarnuje. Co więcej – woda bieżąca jest oszczędzana dzięki zaworom napowietrzającym oraz systemem kontrolującym szczelność instalacji. Centrum Handlowo Rozrywkowe Sukcesja poprawia także komfort pracy i zakupów dzięki zwiększeniu dostępu do światła dziennego w środku budynku. Głównym źródłem doświetlenia pasażu są trzy, ogromne, przeszklone świetliki dachowe.

Już 25 września można zobaczyć w Sukcesji jak wygląda nowa jakość  zgodna ze światowymi trendami dbania o środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY