REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Świąteczny tunel świetlny - wizytówką miasta

  • Autor: UM Radom
  • 07 lis 2016 09:38
fot. UM Radom, wizualizacja Multidekor

Na początku grudnia br. Radom rozświetlą świąteczne dekoracje. otychczasowa iluminacja zyska nowy, imponujący element. Będzie nim wysoki na prawie 6 metrów i błyszczący 55 tysięcami diod tunel świetlny. Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na jego wykonanie. Wybrano ofertę firmy Multidekor z Piastowa.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Radomia, to nie będzie kolejna, szablonowa iluminacja świąteczna. Tunel, zaprojektowany specjalnie dla Radomia i dopasowany do konkretnej przestrzeni miejskiej, ozdobi ulicę Żeromskiego między ulicą Mickiewicza a ulicą Moniuszki, stając się najważniejszym punktem na mapie radomskich dekoracji zimowych. Wszyscy odwiedzający deptak będą mieli okazję przespacerować się 102-metrowym tunelem, którego rozświetlone sklepienie przywodzi na myśl spacer pod rozgwieżdżonym, zimowym niebem. Wrażenie to potęguje 50 przymocowanych do kopuły gwiazd, z których każda ma średnicę 90 cm i wykonana jest ze 180 punktów led błyszczących chłodnym, białym światłem, a także 40 różnej wielkości i kształtów gwiazdek oraz śnieżynek, które wprowadzają białe światło o ciepłej barwie. Nie zabraknie 50 srebrnych, brokatowych śnieżynek, a całość dodatkowo urozmaica tyle samo tub świetlnych, dających efekt spływającego światła. Rozgwieżdżone sklepienie tunelu zaczyna się na wysokości 3 metrów.

Tunel świetlny to innowacyjny projekt, w którym wykorzystano najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. To pierwsza w Polsce dekoracja świetlna, która pomimo swoich pokaźnych gabarytów, nie jest trwale związana z podłożem i stoi samoczynnie bez dodatkowych lin mocowanych do elewacji budynków. Podstawę tunelu stanowi 36 betonowych bloków, na których wspartych jest 18 łuków. Wykonawca przyznaje, że dużym wyzwaniem przy projektowaniu tunelu było przystosowanie rozwiązań konstrukcyjnych do terenu oraz infrastruktury miejskiej - podaje oficjalny portal miejski Radomia.

Uroczyste rozświetlenie tunelu zaplanowane jest na Mikołajki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY