REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Świętokrzyska i pl. Powstańców Warszawy na zielono

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lut 2016 13:49
Świętokrzyska i pl. Powstańców Warszawy na zielono
Ulica Świętokrzyska w Warszawie, fot. UM Warszawa

Jeszcze w tym roku na ul. Świętokrzyskiej i pl. Powstańców Warszawy będzie więcej drzew i krzewów. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie projektu zieleni.

REKLAMA

Ulica Świętokrzyska - taka, jaką spacerują warszawiacy - to efekt remontu ulicy (od ul. M. Kopernika do ronda ONZ) po budowie centralnego odcinka II linii metra. Chodniki zostały poszerzone i ułożono je z kamiennych płyt, od nowa wytyczono miejsca parkingowe, pojawiły się pasy dla rowerów, nowe przejścia dla pieszych. Z powodu gęstej sieci infrastruktury podziemnej zieleń pojawiła się na ulicy jako nasadzenia w donicach, ale efekt nie spełniał oczekiwań. W tym roku zieleni na ul. Świętokrzyskiej będzie więcej. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na szczegółową dokumentację projektową, która poprzedza nowe nasadzenia drzew i krzewów - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Zmiany czekają też pl. Powstańców Warszawy. Po przeprowadzonym dwa lata temu liftingu, plac zyskał nową nawierzchnię i estetyczną małą architekturę. Jest też zieleń, jednak wielu osobom nie spodobały się kolorowe donice, w jakich została posadzona. Teraz, zgodnie z postulatem zgłoszonym w budżecie partycypacyjnym, przygotowana zostanie niskokosztowa koncepcja zmian na placu. Zamiast donic pojawi się niska zieleń sadzona w ziemi.

W zmianach na ul. Świętokrzyskiej i placu Powstańców Warszawy udział będą mieli mieszkańcy. Od marca do czerwca ZDM przeprowadzi konsultacje społeczne – odbędą się spotkania, spacery i warsztaty. Uwagi i propozycje zostaną uwzględnione w ostatecznym projekcie. Dokumentacja ma zostać opracowana w ciągu kilku miesięcy. Nowe drzewa i krzewy zostaną posadzone jesienią – dzięki czemu będą mogły się zakorzenić w okresie zimowym i zazielenić na wiosnę - podaje oficjalny portal miejski Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY