REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szalony kampus Google'a

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sie 2016 09:16
Szalony kampus Google'a
fot. Google

Wielkimi krokami zbliża się początek niezwykłej inwestycji amerykańskiego potentata internetowego. Firma buduje bank ziemi pod projekt szykowany przez BIG.

REKLAMA

Google oraz Linkedin doszły do porozumienia. Firmy wymieniają się działkami o powierzchni kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych. Dla Google`a to ważna wiadomość. Firma pozyskała nieruchomość, która jest niezbędna do budowy nowego kampusu.

Google podjęło decyzję o budowie nowej siedziby w 2015 roku. Do zrealizowania tego marzenia brakowało jednak miejsca. Obecnie nic nie stoi już na przeszkodzie, by inwestycja mogła zostać zrealizowana.

Nowy kampus powstanie w Mountain View. Projekt przygotowała firma BIG oraz Heatherwick Studio.

Na czym polegać będzie innowacyjność siedziby? Będzie ona stworzona z lekkich konstrukcji, które można dowolnie przenosić w ramach kampusu. Koniec z betonem i fundamentami sięgającymi kilkunastu metrów!

Cały kampus ma być niezwykle zielony i niezwykle energooszczędny. Pracownicy korporacji wolne chwile będą mogli spędzić w kawiarniach czy na ścieżkach rowerowych. Jednocześnie firma chce otworzyć miejsce dla lokalnej społeczności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY