REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szklana wieża wyrośnie na Woli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 kwi 2016 10:05
Szklana wieża wyrośnie na Woli
B4, fot. materiały prasowe

Smukły i przeszklony - taki będzie nowy wysokościowiec w Warszawie. Biurowiec powstanie tuż przy CH Arkadia.

REKLAMA

Green Property Group planuje budowę 32-piętrowego biurowca pomiędzy ul. Okopową, Młocińską a Burakowską. Projekt, który powstanie w doskonałej lokalizacji, na styku Śródmieścia, Żoliborza i Woli, naprzeciwko Centrum Handlowego Arkadia, będzie wyróżniał się elegancką architekturą, nawiązującą do postindustrialnej zabudowy ul. Burakowskiej, przy której mieszczą się renomowane sklepy ze sztuką użytkową i restauracje.

- Atutem terenu wokół dawnego Ronda Babka , dziś Ronda Zgrupowania AK im. Radosław, jest jego idealne umiejscowienie: w odległości jednego przystanku tramwajowego od stacja metra Dworzec Gdański, z bezpośrednim dostępem do kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych, które obsługują każdego dnia najbardziej ruchliwe rondo tej części miasta. Sąsiedztwo centrum Arkadia, szybki dojazd do Alei Armii Krajowej prowadzącej na lotnisko Chopina i zapierający dech w piersiach widok sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na bardzo prestiżowy projekt jakim będzie B4 – zapowiada Artur Nowakowski, prezes zarządu Green Property Group.

Wieżowiec B4 zaoferuje około 28 tys. mkw. powierzchni biurowych i będzie najwyższym budynkiem północnej części warszawskiego CBD. Zostaną oddane do użytku cztery piętra podziemnego parkingu.

Obiekt, projektowany przez renomowaną pracownię JSK Architekci będzie smukłym, przeszklonym gmachem z podwójną strukturą fasady – co umożliwi otwieranie okien. Elewacja pięciopiętrowego skrzydła w głębi działki zostanie wyłożona cegłami, nawiązując do pofabrycznej architektury ul. Burakowskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY