REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szklane biurowce na Dolnym Mokotowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 mar 2014 10:48
Szklane biurowce na Dolnym Mokotowie
Neopark - projekt JEMS Architekci dla Yareal Polska
Szklane biurowce na Dolnym Mokotowie

Neopark to nowa inwestycja biurowa firmy Yareal. Szklane biurowce powstaną na Dolnym Mokotowie, u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek, w bliskim sąsiedztwie Galerii Mokotów oraz lotniska Chopina. Autorami projektu architektonicznego są JEMS Architekci.

REKLAMA

Oparty na założeniu parkowym obiekt, będzie wyróżniał się kameralną skalą, elegancką architekturą, a także wysokim standardem wykończenia i optymalnymi rozwiązaniami technologicznymi mającymi na celu obniżenie kosztów eksploatacji. 

Neopark zaprojektowany został w oparciu o koncepcję kampusu polegającą na połączeniu funkcji biurowej z rekreacyjno-wypoczynkową. Obiekt składać się będzie z dwóch kameralnych budynków z całkowicie przeszkloną fasadą, oferujących łącznie ok. 24 000 mkw. powierzchni biurowej. Pomiędzy budynkami znajdować się będzie przestronne zielone patio z elementami małej architektury zachęcające do wypoczynku w przerwach od pracy. Centralną częścią kompleksu będzie wewnętrzny, zielony dziedziniec, który wraz ze zlokalizowaną na parterze modną restauracją i przylegającym do niej tarasem, stanowić będzie przestrzeń spotkań i aktywnego odpoczynku. Ofertę uzupełniać będą punkty usługowo-handlowe zlokalizowane również na tym poziomie. Autorem projektu jest firma architektoniczna JEMS Architekci

W Neopark planowane są także rozwiązania związane ze zdrowym stylem życia: ścieżki do biegania, klub fitness, jak również udogodnienia dla rowerzystów - ścieżki rowerowe oraz miejsca parkingowe dla rowerów.

Neopark powstaje zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego BREEAM. Zastosowane rozwiązania i technologie będą nie tylko przyjazne środowisku, ale również wpłyną pozytywnie na optymalizację kosztów eksploatacji. Powierzchnie biur cechować będzie elastyczność w organizacji przestrzeni oraz możliwość dostosowania aranżacji do indywidualnych potrzeb każdego najemcy. Biura typu „open space” będą mogły być przearanżowane na przestrzeń z pokojami biurowymi oraz odwrotnie - w zależności od bieżących potrzeb firmy.

Doświetlenie stanowisk pracy światłem naturalnym zapewnią duże przeszklone płaszczyzny elewacji na całej wysokości biura. Budynki wyposażone będą również w tarasy dedykowane najemcom, uchylne okna, nowoczesny system klimatyzacji oraz windy z krótkim czasem oczekiwania. Dodatkowym plusem inwestycji jest wysoki współczynnik miejsc parkingowych.

- Tworzymy kameralny obiekt z zielonymi przestrzeniami zachęcającymi do relaksu oraz rekreacji w chwilach wolnych od pracy. Zależy nam na zagwarantowaniu nie tylko komfortowych warunków pracy dla naszych najemców, ale również na stworzeniu udogodnień zachęcających do aktywnego wypoczynku – mówi Katarzyna Oleksińska, dyrektor Działu Zarządzania Projektami Biurowymi Yareal Polska.

Neopark powstanie na Dolnym Mokotowie u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek. Uzyskanie pozwolenia na budowę planowane jest w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY