REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szklane domy na dziedzińcu Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków

  • Autor: UM Warszawa
  • 03 paź 2014 14:56
Szklane domy na dziedzińcu Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków
fot. UM Warszawa

Od 3 października na dziedzińcu pałacu Branickich przy ul. Nowy Świat 18/20 można oglądać wystawę plenerową pt. "Szklane domy"– mit, a rzeczywistość. Zagadnienia warszawskiej architektury modernizmu lat 20. i 30. XX w. W 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego".

REKLAMA

Na wystawie zobaczyć można m.in. fotografie archiwalne ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz z Archiwum Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Ekspozycji towarzyszy broszura-poradnik: "Jak modernizować modernizm? Zabytki architektury mieszkaniowej modernizmu. Dobre praktyki konserwatorskie dla mieszkańców i użytkowników".

„Poradnik popularyzuje wiedzę o architekturze modernizmu, na przykładzie obiektów zbudowanych w Warszawie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Publikacja jest adresowana do mieszkańców i użytkowników budynków powstałych w tamtym czasie i wskazuje optymalne rozwiązania problemów wynikających z funkcjonowania i utrzymania obiektów zabytkowych”. – napisano we wstępie do poradnika.

Wystawę przygotowaną przez Stołecznego Konserwatora Zabytków można oglądać do 31 października 2014 r. od godz. 8.00 do zmierzchu, także w weekendy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY