REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szklany tunel hotelu Mikołajki - atrakcja nie tylko architektoniczna

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 sty 2016 11:58
Szklany tunel hotelu Mikołajki - atrakcja nie tylko architektoniczna
Szklany tunel dla hotelu Mikołajki, projekt P.K. Studio Projektowe
Szklany tunel hotelu Mikołajki - atrakcja nie tylko architektoniczna
Szklany tunel hotelu Mikołajki - atrakcja nie tylko architektoniczna

Efekty rozpoczętej w październiku 2015 r. budowy przeszklonego tunelu, łączącego dwa budynki luksusowego Hotelu Mikołajki będą dużym atutem mazurskiego obiektu. Projekt powstał w pracowni P.K. Studio Projektowe z Sopotu.

REKLAMA

Inwestycja będzie gotowa późną wiosną br. Tunel stanie się komplementarną częścią architektoniczną i ozdobą hotelu. Inwestycja budowy szklanego tunelu ułatwi funkcjonowanie Hotelu Mikołajki przez cały rok z wysokim obłożeniem. Przeszklony, ogrzewany tunel, zwłaszcza w okresach jesienno-zimowych i wiosennych sprawi, że przemieszczanie gości pomiędzy budynkiem hotelowo-apartamentowym, a budynkiem restauracyjno-konferencyjnym będzie w pełni komfortowe. Projektantem tunelu jest P.K. Studio Projektowe z Sopotu, a generalnym wykonawcą Inpro z Gdańska.

Hotel Mikołajki w Mikołajkach położony jest na małej wyspie Jeziora Mikołajskiego, wobec czego z konieczności składa się z dwóch osobnych budynków, połączonych dotychczas drewnianym pomostem. Choć jest to atrakcja sama w sobie, to jednak dla zapewnienia pełnego komfortu gości niezbędna okazała się budowa zadaszonego i ogrzewanego przejścia. Dlatego budowa szklanego tunelu, który połączy dwa budynki Hotelu Mikołajki ruszyła w ubiegłym roku i potrwa do maja tego roku.

- Cała inwestycja, to koszt około 4 mln złotych. Planujemy zakończenie prac nie później niż w maju 2016 r., bo właśnie wtedy zazwyczaj zaczyna dynamicznie rosnąć obłożenie w Hotelu Mikołajki, które w pełni sezonu osiąga u nas 90 proc. W trosce o komfort naszych gości podjęliśmy konieczną decyzję o budowie tunelu. Ogrzewane, zadaszone przejście między budynkami to korzystna i niezbędna modernizacja - mówi Ireneusz Czerski, dyrektor Hotelu Mikołajki.

Szklany tunel uzupełni nowoczesny wygląd hotelu, położonego na Ptasiej Wyspie. Bardzo atrakcyjny architektonicznie, usytuowany nad jeziorem wzdłuż obecnego pomostu, szczególnego znaczenia nabierze w czasie niesprzyjających warunków pogodowych.

Pięciogwiazdkowy hotel Mikołajki powstał w 2013 roku. Poza wysokim standardem, kompleksową ofertą SPA, wyróżniającą się kuchnią i obsługą, oferuje również apartamenty w systemie condo. Jednym z jego podstawowych wyróżników jest położenie na Ptasiej Wyspie i jakość, doceniana przez gości zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY