REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szkło i aluminium w rozbudowanej Galerii Rynek

  • Autor: Property Design
  • 21 sty 2014 09:46

Galeria Rynek w Tomaszowie Lubelskim zostanie rozbudowana. Inwestorem jest spółka Motozbyt Kazimierza Podhajnego. Projekt nowoczesnej galerii z dużą ilością przeszkleń oraz wykończeń aluminiowych przygotowało biuro Plan+ z Dębicy.

REKLAMA

Prace, w wyniku których powstanie 7-7,5 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej, zostaną rozpoczęte na wiosnę – mówi Kazimierz Podhajny. – Już w obecnie funkcjonującej galerii notujemy 20 tys. wejść dziennie, a w nowej części pojawią się zarówno nowi najemcy, jak i już obecni zwiększą użytkowaną powierzchnię.

Wśród nowych najemców pojawi się CCC, drogeria Hebe, sieć Boti powiększy powierzchnię handlową. Zaplanowano 3 kondygnacje galerii oraz parking podziemny na 120 miejsc.

- Budynek mieści się w strefie chronionej przez konserwatora zabytków – mówi Wiesław Kania, właściciel pracowni architektonicznej Plan+. – Staraliśmy się, żeby projekt był nowoczesny, ale z poszanowaniem tradycji miejsca. Galeria utrzymana jest w barwach grafitowo-popielowych plus kolorze ceglanym. Elewacja została wzbogacona drewnem – świerkiem skandynawskim. W koncepcji chodziło nam o to, aby podnieść standardy i walory użytkowe Śródmieścia Tomaszowa Lubelskiego.

Grupa Plan+ z Dębicy ma za sobą koncepcje architektoniczne, plany zagospodarowania terenu, projekty indywidualne wszelkich budynków. Pracownia powstała w 1997 roku.

Zespół architektoniczny liczy 8 osób. Tworzą go w większości wykwalifikowani i doświadczeni architekci posiadający uprawnienia budowlane pozwalające na sprawowanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY