REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szpital na najwyższym poziomie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 wrz 2016 16:57
Szpital na najwyższym poziomie
Projektantem obiektu jest pracownia Jarno Chmielewski i Marcin Skała
Szpital na najwyższym poziomie
Szpital na najwyższym poziomie

Komfort i szeroki zakres usług medycznych - taki właśnie będzie szpital w Ostrowie Wlkp. po zakończonej rozbudowie. I etap inwestycji realizuje firma Skanska. Projektantem obiektu jest pracownia architektoniczna Jarno Chmielewski i Marcin Skała.

REKLAMA

– W ramach kontraktu wykonujemy obiekt w stanie surowym zamkniętym – mówi Beata Kromuszczyńska, menadżer projektu, Skanska. – Będzie miał 4 kondygnacje (3 nadziemne, 1 podziemna) i zostanie scalony łącznikiem z istniejącym budynkiem. Jego wysokość wyniesie 15 m. Piwnice i parter wykończymy na gotowo. W piwnicy wykonamy pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz szatnie dla pracowników. W kolejnym etapie powstanie tam także centralna sterylizatornia i dezynfektornia. Wykończymy również kondygnację parteru, na którym znajdzie się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Oddział wyposażymy również w sprzęt medyczny, meble, chłodziarki i lodówki medyczne – dodaje Beata Kromuszczyńska.

W zakres prac wchodzą także roboty rozbiórkowe w istniejącym budynku niezbędne do scalenia go z łącznikiem, instalacje elektryczne, teletechniczne, sanitarne, przyłącza infrastruktury technicznej, elementy zewnętrzne (mury, schody), nawierzchnie, oznakowanie oraz organizacja ruchu i oświetlenie. Powierzchnia użytkowa etapu I to łącznie niemal 1 240 mkw.  Projektantem obiektu jest pracownia architektoniczna Jarno Chmielewski i Marcin Skała.

Postęp prac

- Rozbudowa ostrowskiego szpitala ruszyła w połowie lipca – mówi Mateusz Ratajczak, kierownik budowy, Skanska. - Obecnie finalizujemy roboty fundamentowe, przygotowanie podłoża pod posadzkę w piwnicy i przygotowanie podbudowy pod drogę pożarową. Trwają również prace związane z wykonywaniem elementów żelbetowych piwnicy - słupów, ścian żelbetowych oraz szybów (wykonano 70 proc.). Dodatkowo rozpoczęte zostały roboty związane z siecią zewnętrzną kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji podposadzkowej.

- Na początku października przystąpimy do deskowania stropu piwnicy, powierzchni płyty żelbetowej, rozpoczniemy też wykonanie  izolacji przeciwwodnej oraz docieplenie ścian fundamentowych. Zakres prac jest znaczący, jednakże odpowiedni plan oraz wieloletnie doświadczenie naszych inżynierów pozwalają nam na wykonywanie ich zgodnie z harmonogramem  – dodaje  Mateusz Ratajczak. Całość inwestycji w ramach I etapu zostanie sfinalizowana na koniec marca 2017 r.

Komfortowo i bezpiecznie

Prace budowlane prowadzimy w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującego szpitala – mówi Beata Kromuszczyńska, menadżer projektu, Skanska. Do tej pory, na czynnym obiekcie, wykonywaliśmy roboty związane z ułożeniem okablowania i montażem 11 kamer na budynku. Przed nami prace związane z wybudowaniem łącznika, który scali nowe skrzydło z istniejącym. By zrealizować to w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów i personelu, zastosujemy tymczasowe ścianki, które oddzielą front robót od czynnych korytarzy szpitala. - W trosce o przebywających w szpitalu pacjentów i komfort pracy lekarzy, dokładamy wszelkich starań, by funkcjonowanie placówki, mimo trwających prac, przebiegało bez zakłóceń – dodaje Beata Kromuszczyńska.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY